Gram Zdrowia

Home Fundamentalne potrzeby Woda Pitna Wypiła 7,5 litra wody i zmarła! vs woda destylowana

Wypiła 7,5 litra wody i zmarła! vs woda destylowana

Drukuj

woda destylowana, dejonizowana, pitnaCo jakiś czas spotykam się z fanatykami mineralizacji wody, którzy fanatycznie wierza w to że woda musi być mineralna, ale nie wiedzą jak bardzo itd. Straszą, że gdyby człowiek pił wodę destylowaną to by umarł z powodu wytracenia minerałów i nie zachowania równowagi, Ci którzy czytali strone o nas wiedzą, że naszym mottem jest, że to dawka czyni truciznę. Tak więc poniżej fragment artykułu, w którym jest opisany konkurs przy pomocy którego określono dawke trującą zwykłej wody. Dla destylowanej jeszcze nikt tego nie określił - z naszego doświadczenia wynika, że 0,5l wdoy dejonizowanej dziennie nie robia krzywdy.

 

Wypiła 7,5 litra wody i zmarła!


Czy woda może zabić? Najwyraźniej tak i wcale nie chodzi tu o utonięcie. 28-letnia Jennifer Strange, matka trójki dzieci, zmarła w październiku 2009 r. w wyniku zatrucia wodą po tym jak wzięła udział w konkursie polegającym na wypiciu jak największej ilości wody bez korzystania z toalety lub wymiotowania. 

Amerykańska lokalna stacja radiowa KDND-FM z Sacramento w Kalifornii, która organizowała ten konkurs, jeszcze przed jego rozpoczęciem otrzymała wiele telefonów od osób, które słyszały o przypadkach zatrucia wodą. Mimo to nie odwołano konkursu i co gorsza nie zdecydowano się na zatrudnienie lekarza na czas jego trwania. 

Ofiara tej dramatycznej potyczki, 28 – letnia mieszkanka Kalifornii zgłosiła się do stacji, bo chciała dla swoich dzieci wygrać... konsolę do gier Nintendo Wii. 

W walce o elektroniczny gadżet, jej uczestnicy musieli wypijać w 15-minutowych odstępach, najpierw po ćwierć litra wody. Gdy doszli do dwóch litrów wypitego płynu, porcja zwiększyła się do pół litra. Zasady były proste – odpadał ten, kto wstał do toalety lub zwymiotował. 

W czasie konkursu radiowi DJ-e żartowali sobie z uczestników. – Czy ktoś już tam umiera? – pytał prezenter. – Jeszcze nie, ale ktoś jest już gotowy – odpowiadał inny. 

W konkursie wzięło udział 20 osób, z których w końcu zostały dwie. Najlepsi mieli na swoim koncie po 7,5 litra wody. 

Jennifer Strange musiała jednak zrezygnować z walki o nagrodę – bolała ją głowa, miała mdłości i pojawiły się problemy z błędnikiem. Poinformowała o swoim stanie organizatorów, a ci polecili jej... poczekać na korytarzu aż jej przejdzie. Nie wezwali nawet lekarza. Jennifer pojechała do domu cały czas wymiotując. Umarła, bo jej organizm nie był przygotowany na przyjęcie takiej ilości wody - zabiło ją zachwianie równowagi elektrolitycznej. 

Rodzina Jennifer Strange zaskarżyła rozgłośnię, a stacja KDND-FM zwolniła dziesięciu swoich pracowników odpowiedzialnych za realizację programu. W 2010 roku sąd uznał radiostację odpowiedzialną za śmierć Jennifer. Jej rodzina otrzymała odszkodowanie w wysokości 16,5 mln dolarów.

Źródło: http://tvp.info/magazyn/po-godzinach/najglupsze-konkursy-swiata/3538027

 

Wypiła 7,5 litra wody i zmarła! vs woda destylowana
 

Komentarze   

 
Szefu
0 #4 Szefu 2015-06-05 14:07
Dużo zależy od stanu serca i nerek. Mój tata pił wodę jonizowaną około 1,5 litra dziennie. Okazało się, że ma słabe serce i nie jest w stanie przepompować wodę którą wypił. Efekt tragiczny - zatrucie wodą. Rozcieńczyło mu zupełnie sód i potas i "nalało go wodą". Walczy o życie w szpitalu. Serce mu nawala, ponieważ brakuje elektrolitów. Woda je wypłukała. Dopóki nie wyrówna się stan sodu i potasu w stosunku do ilości wody, tak długo będzie migotanie przedsionków i problemy z zalanymi organami a szczególnie płucami. Dlatego zawsze trzeba do szklanki wody dodać szczyptę soli himalajskiej. Jak nie dodamy soli to sód zostaje rozcieńczony we krwi i organizm ratuje się przed śmiercią i zabiera sód z komórek organizmu. Podstawą w leczeniu jest odsączenie wody oraz uregulowanie sodu i potasu do odpowiednich wartośći w stosunku do ilości wody w organizmie. Należy wzmacniać serce (w szpitalach robią to hormonem takim jak dopamina). Równie dobrze warto dostarczyć koenzymQ10 i pilnować jego poziom.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
zazed
-1 #3 zazed 2015-01-06 18:26
Ja tyle pije codziennie herbaty:D
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
ree
-4 #2 ree 2014-08-11 15:04
Picie moczu jest wiele zdrowsze niż picie wody.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
+3 #1 Guest 2014-03-20 15:52
Wiele lat temu założyłem się z kolegą ze nie wypije w miarę szybko 3 litrów wody Mazowszanka, woda była gazowana, jednak okazało że wypił wodę ale negatywne skutki występowały u niego z 3-4 godziny od wypicia wody.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Losowy produkt

39,36 PLN

125,00 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 340 gości