Gram Zdrowia

Home Wiedza Książki Terapia Gersona

Terapia Gersona

Drukuj
Terapia Gersona jest intensywną kuracją wymagającą całkowitego zaangażowania. Ponieważ na całym świecie jest niewielu lekarzy przeszkolonych w jej zakresie, większość pacjentów nie jest w stanie znaleźć profesjonalistów, którzy poprowadziliby ich przez proces leczenia.
high quality copy shoes christian louboutin Fake christian louboutin shoes imitation louboutin

Z uwagi na ten właśnie fakt, autorzy przedstawiają w niniejszej książce kompletny opis terapii. Czytelnik dowiaduje się z niej, które choroby mogą być leczone, czego wymaga każdy z poszczególnych kroków terapii, jaki jest rozkład dnia pacjenta, jakie badania są zalecane i jak interpretować ich wyniki, jakie zabiegi należy przeprowadzać oraz jakie lekarstwa/suplementy będą potrzebne.

Z książką tą, jako dokładnym podręcznikiem, chory może sam, krok po kroku, przejść przez całą terapię Gersona.

Poważnie chorzy pacjenci zmuszeni są do dokonywania całkowicie nowych wyborów w życiu, do czego potrzebują rozeznania i pełnej informacji. ?Terapia Doktora Gersona? daje im więcej informacji, możliwość nowych wyborów i nadzieję.


Najnowsze dogłębne badania nad przeciwnowotworowymi komponentami diety Gersona przeprowadzone zostały przez Carmen Wheatley, członkinię Orthomolecular Oncology Group w Wielkiej Brytanii. Zainteresowała się tym tematem, idąc tropem doświadczeń swojego przyjaciela, Profesora Michaela Gearina-Tosha z Oksfordu, któremu zdiagnozowano szpiczaka mnogiego w 1994 roku. Prognozy były fatalne: sześć do dziewięciu miesięcy życia bez leczenia i rok do dwóch lat przy zastosowaniu ?właściwej? chemioterapii.

Profesor Gearin-Tosh odmówił leczenia, po długich poszukiwaniach natrafił na Terapię Gersona, decydując się na nią, łącząc ją z medytacją, akupunkturą i chińskimi ćwiczeniami oddechowymi. Opisał cały przebieg procesu swojego powrotu do zdrowia, począwszy od diagnozy aż  jego obecnego stanu, w swojej wyśmienitej, bardzo przy tym zabawnej książce:? Living Proof: A Medical Mutiny?. (Wbrew przewidywaniem żył 11 lat, i ostatecznie zmarł z powodu zatrucia krwi po zabiegu dentystycznym)

Doktor Max Gerson (1891-1956), genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu odkrył przyczyny powstawania raka, opisując je jako: zespół wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym; postępującą toksemię organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych. Dr Gerson określił raka jak chorobę całego organizmu, a nie poszczególnych organów.

Na bazie swoich odkryć, po ponad 35-ciu latach klinicznych doświadczeń, opracował Terapię Gersona - wybitnie skuteczną, naturalną, niespecyficzną terapię antynowo-tworową, nakierowanąna usuwanie przyczyn, a nie skutków choroby.

Terapia znana jest głównie z ponad 30-to letniego pasma sukcesów w walce z wieloma rodzajami raka, jednak równie dobrze radzi sobie z innymi przewlekłymi dolegliwościami, m.in.: cukrzycą, chorobami serca, chorobami reumatycznymi czy nadciśnieniem. Mimo iż współczesna medycyna nazywa takie dolegliwości ?nieuniknionymi" i ?nieuleczalnymi" chorobami cywilizacyjnymi, oferując jedynie symptomatyczne leczenie, to

Terapia Gersona zaprzecza wszystkim tym tezom - j est skutecznym narzędziem w walce z rakiem, nawet w zaawansowanym stadium, oraz z ponad 50 innymi chorobami - zwalcza przyczyny tych schorzeń i odbudowuje cały organizm, pomagając pacjentom w powrocie do pełnego zdrowia i w uniknięciu chorób w przyszłości. Terapia Gersona, mimo iż opracowana w Niemczech i USA, może być skutecznie stosowana w polskich warunkach.

?Terapia doktora Gersona - lekarstwo na raka i inne choroby przewlekłe" stanowi kompletny przewodnik po teorii i praktyce Terapii Gersona, w którym autorki dzielą się swoimi kilkudziesięcioletnimi doświadczeniami w leczeniu raka i innych dolegliwości przy zastosowaniu Terapii Gersona. Książka jest uaktualnieniem klasycznego dzieła Maxa Gersona trA Cancer Therapy: Results of 50 Cases ", uwzględniającym zmiany jakie zaszły w świecie i w medycynie od czasu jego śmierci, m.in. powszechność zastosowania chemioterapii i radioterapii, ich wpływ na organizmy chorych i konieczności uwzględnienia go w programie terapii. Książka napisana jest w taki sposób, iż może służyć jako podręcznik do samodzielnego prowadzenia terapii tym, którym trudno znaleźć lekarza przeszkolonego w Terapii Gersona. Czytelnik dowiaduje się, które choroby mogą być skutecznie leczone, czego wymaga każdy z poszczególnych kroków terapii, jaki jest rozkład dnia pacjenta i pełny program leczenia, jakie badania należy wykonywać, jak interpretować ich wyniki, jakie zabiegi należy przeprowadzać oraz jakie suplementy będą potrzebne. Znajdziemy w niej również mnóstwo wspaniałych przepisów kulinarnych kuchni Gersona, historie wyleczonych pacj entów i dużo, dużo więcej.

Poważnie chorzy pacjenci, by wyzdrowieć, zmuszeni są do dokonywania całkowicie nowych wyborów w swoim życiu. Potrzebują rzetelnego rozeznania i pełnej informacji, aby podjąć właściwe decyzje. ? Terapia doktora Gersona " dostarcza im wszystkich niezbędnych informacji wraz ze sprawdzoną metodą leczenia, dając zarazem nadzieję na zdrową i szczęśliwą przyszłość.

Spis treści

WPROWADZENIE
CZEŚĆ I - Zdrowie i leczenie we współczesnym świecie
ROZDZIAŁ I   Początek historii
ROZDZIAŁ II  Opowieści ciąg dalszy
ROZDZIAŁ III Rozpoznanie przeciwnika
ROZDZIAŁ IV Siły obronne organizmu
ROZDZIAŁ V Załamanie systemu obronnego organizmu
ROZDZIAŁ VI Choroby cywilizacyjne
ROZDZIAŁ VII Odbudowa mechanizmów obronnych organizmu
ROZDZIAŁ VIII  Dlaczego Terapia Gersona działa?

CZEŚĆ II  - Kompletny przewodnik po Terapii Gersona w praktyce

ROZDZIAŁ IX Gospodarstwo domowe pacjenta
ROZDZIAŁ X Zabronione produkty spożywcze
ROZDZIAŁ XI Zalecane pożywienie
ROZDZIAŁ XII Podstawowe zasady przygotowania jedzenia i soków
ROZDZIAŁ XIII Wszystko na temat lewatyw
ROZDZIAŁ XIV Lekarstwa i suplementy
ROZDZIAŁ XV Zwalczanie bólu bez użycia środków przeciwbólowych
ROZDZIAŁ XVI Kryzysy ozdrowieńcze
ROZDZIAŁ XVII Program pełnej terapii
ROZDZIAŁ XVIII Program terapii dla pacjentów bardzo poważnie chorych i po chemioterapii
ROZDZIAŁ XIX Program terapii dla chorób innych niż nowotwory złośliwe
ROZDZIAŁ XX O czym należy pamiętać
ROZDZIAŁ XXI Bądź ostrożny: przed Tobą pułapki!
ROZDZIAŁ XXII FAQ
ROZDZIAŁ XXIII Zycie po zakończeniu Terapii Gersona

CZEŚĆ III Niezbędne informacje

ROZDZIAŁ XXIV Wsparcie psychologiczne dla pacjentów
ROZDZIAŁ XXV Przezwyciężanie stresu i napięcia
ROZDZIAŁ XXVI Wyjaśnienie wyników badań labolatoryjnych
ROZDZIAŁ XXVII Historie wyleczonych pacjentów
ROZDZIAŁ XXVIII Przepisy kulinarne


Więcej szczegółowych informacji na temat tej książki możesz znależć pod adresem internetowym www.igya.pl

Terapia Gersona
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 197 gości