Gram Zdrowia

Home Mistrzowie Uleszka Oczyszczanie organizmu ZEWNĘTRZNA HIGIENA CIAŁA

ZEWNĘTRZNA HIGIENA CIAŁA

Drukuj
Spis treści
ZEWNĘTRZNA HIGIENA CIAŁA
Czyszczenie zębów
Czyszczenie języka
Oczyszczanie nosa
Oczyszczenie uszu
Wszystkie strony

Proszę kliknąć w nagłówek artykułu, żeby wyświetlić treść artykułu.
Po prawej stronie pojawi sie spis treści.


Czyszczenie zębów

Prof. Tobak pisze - czyścimy zęby przeważnie 30-40 sekund, gdy maksymalny efekt w celu profilaktyki i wzmocnienia zębów można osiągnąć czyszcząc je nie krócej niż 3-5 minut. Japończycy mają dobre, zdrowe zęby, a rzadko używają szczoteczek do zębów. Wolą czyścić zęby palcem wskazującym, nanosząc na niego trochę pasty do zębów. Ten sposób wspaniale czyści i wzmacnia zęby i jednocześnie masuje dziąsła. Ja ze wszystkich sposobów wybrałem swój, który składa się z ich kombinacji.

Zanim zaczniemy czyścić zęby, należy przepłukać jamę ustną. W tym celu do 1/2 szklanki wody dodaję 1 łyżeczkę soku z cytryny, co dezynfekuje jamę ustną. Potem przygotowuję pastę do zębów o następującym składzie: 3-4 krople soku z cytryny, szczypta soli i szczypta proszku z imbiru, które należy wymieszać ze sobą. Maczam w paście palec i przez 3 minuty kolejno wskazującymi palcami lewej i prawej reki czyszczę zęby i dziąsła. Po myciu zębów wypijam szklankę zielonej herbaty, ponieważ chroni ona zęby przed psuciem i hamuje rozwój mikroorganizmów niszczących emalię zębów.


Czyszczenie języka

Większość z nas ma język pokryty białawym lub żółtawym nalotem, co wskazuje na różnorodne schorzenia układu pokarmowego i zanieczyszczenie organizmu szlakami. Należy oczywiście doprowadzić układ pokarmowy do porządku. Nie można również zgodzić się na obecność nalotu, ponieważ jest on siedliskiem bakterii w jamie ustnej.

Język należy czyścić tak samo często jak zęby. Czyszczenie języka jest dość łatwe - palcem wskazującym zeskrobujemy biały nalot (od nasady do podstawy języka), póki nie pojawi sie różowe zabarwienie języka. Następnie przepłukujemy jamę ustną roztworem soku z cytryny (na 1/2 szklanki 1 łyżeczka soku) i lekko smarujemy język olejem.


Oczyszczenie nosa

Płukanie nosa i kanałów nosowych powinny się znaleźć wśród codziennych zabiegów higienicznych. Bierzemy 1/2 szklanki ciepłej wody i rozpuszczamy w niej 2 szczypty soli, 2 szczypty sodki i 1/2 łyżeczki miodu. Po wymieszaniu zawartość wlewamy do małej butelki (np. do karmienia niemowląt), nakładamy na nią smoczek i robimy w nim dużą dziurkę, by woda mogła spokojnie spływać.

Technika płukania nosa jest następująca: zatykamy jedną dziurkę od nosa, a drugą próbujemy wciągnąć wodę z butelki tak, by wylewała się ustami. To samo robimy z drugą dziurką. Kiedy opanujemy technikę płukania możemy dwukrotnie zwiększyć ilość składników i wody. Płukać nos należy rano i wieczorem. Można do płukania zastosować napar z ziół (mięta, rumianek), bo posiadają one własności antyseptyczne i aromatyczne. Płukanie nosa stymuluje zakończenia nerwowe i błonę śluzową. W czasie upałów płukanie nosa pozwala zachować wilgotność w nosie. Bardzo efektywne jest płukanie nosa wodą morską. Płukanie nosa jest najlepszą metodą leczenia chronicznego kataru oraz stanowi wspaniały zabieg tonizujący dla mózgu i układu nerwowego.


Oczyszczenie uszu

 

Higiena ucha nie jest bardzo skomplikowana, ale niezbędna dla zdrowia. Natura przewidziała okresowe czyszczenie ucha poprzez przemieszczenie woskowiny usznej, oczyszczającej ucho z zewnętrznych zanieczyszczeń. Z powodu zwiększenia ciśnienia woskowiny na błonę bębenkową możliwe są zawroty, bóle głowy i głuchota. Higiena ucha polega na prostej zasadzie - należy je gnieść, obracać w różne strony, odciągać w dół, do przodu i do tyłu. Wszystkie te ruchy zmuszają woskowinę i różne "nieczystości" do przemieszczania się w uchu i wychodzenia z niego. Masaż ucha wykonujemy w następujący sposób:

? wzgórek za uchem potrzeć w górę i w dół 8 razy,
? zagiąć małżowinę uszną do tyłu i do przodu 8 razy,
? pokręcić końce uszu zgodnie z ruchem wskazówek zegara 8 razy,
? odciągnąć płatek ucha do dołu 8 razy,
? następnie włożyć w otwory uszu palce wskazujące obu rąk i energicznie poruszać nimi z boku na bok, po czym usunąć suche, martwe komórki, kurz i woskowinę.

ZEWNĘTRZNA HIGIENA CIAŁA
 

Komentarze   

 
ilona
0 #1 ilona 2011-01-31 20:14
ja dodaję do tego jeszcze węgiel leczniczy :zzz
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości