Gram Zdrowia

Home Mistrzowie Uleszka Oczyszczanie Oczyszczenie jelita grubego

Oczyszczenie jelita grubego

Drukuj
Spis treści
Oczyszczenie jelita grubego
Oczyszczenie lewatywą (metoda Walkera)
Oczyszczenie kefirem (stosować dwa razy w miesiącu)
Oczyszczenie owocami (wybrać jeden ze sposobów)
Oczyszczenie warzywami
Wszystkie strony

Jelito grube zwane jest "bezpiecznikiem zdrowia". Mniemanie, że to tylko "rura kanalizacyjna" jest błędem. Jelito grube spełnia jedną z najważmiejszych ról w naszym organizmie. To w nim wchłaniana jest woda, witaminy mikro i makroelementy, które nie zostały wchłonięte w jelicie cienkim i cenne dla organizmu soki trawienne. Z resztek, z których nic dla organizmu już "wyciągnąć" nie można, formowane są masy kałowe.

Jest ono też odpowiedzialne za jakość naszego systemu obronnego. Jelito grube, którego ścianki są oblepione gnijącymi resztkami niestrawionego pokarmu, śluzem i kamieniami kałowymi nie spełnia swojej roli, a wręcz przeciwnie - zatruwa tylko nasz organizm toksynami wytwarzanymi przez bakterie gnilne. W tym wypadku zapadamy na choroby, których pochodzenia trudno się domyśleć. Nie ma też mowy o całkowitym wyleczeniu się z chorób, bo substancje lecznicze nie są wchłaniane. Bez oczyszczenia, na samym początku, jelita grubego oczyszczanie innych organów nie ma żadnego sensu.

Niektóre objawy zanieczyszczenia jelita grubego
Zaparcia, wzdęcia brzucha, skórne egzemy, wągry, alergie, czarny nalot na zębach, szary nalot na języku, nieprzyjemny zapach potu i skóry.

Profilaktyka
Ograniczyć spożywanie produktów: mięsa, czekolady, słodyczy, cukru, krowiego mleka, jaj, białego chleba.
Pić rano i wieczorem po 1 szklance kefiru.
Dokładnie żuć pokarmy (każdy kawałek po 35-50 razy).
Nie popijać w trakcie jedzenia.
Zmniejszyć spożywanie kawy i herbaty.

Test na sprawdzenie prawidłowej pracy jelita grubego
Wypić 2 łyżki stołowe świeżego soku z buraków. Jeśli po 4 godzinach mocz (a także kał) zabarwi się, to oznacza, że jelito grube nie spełnia swojej funkcji.


Oczyszczenie lewatywą (metoda Walkera)

Amerykański lekarz Walker, powiedział kiedyś - "Nie ma prostszego i bardziej skutecznego środka oczyszczającego człowieka od wewnętrznych "brudów" niż lewatywa. A osoby, które są jej przeciwne, właśnie potrzebują lewatywy najbardziej."

Oczyszczanie lewatywą, to metoda najskuteczniejsza, wywołująca jednak największe opory przeważnie natury psychicznej, obyczajowej lub zwykłej "wstydliwości". Jest jednak najmniej skomplikowaną i pochłaniającą najmniej kosztów. Trzeba koniecznie się "przełamać". Do przeprowadzenia zabiegu będziemy potrzebowali - irygatora, cytryny lub octu jabłkowego, łyżeczki oleju roślinnego i przegotowanej wody. Ale... zdobycie irygatora w Rzeczypospolitej graniczy z cudem. Są tylko gruszki i gruszeczki dla dzieci oraz irygatory "dowcipne". Dostępne są irygatory firmy "Braun" w cenie około 320,00 złotych (podgrzewane z innymi bajerami), ale kto kupi irygator w cenie dobrego radia? Tu niestety musimy sobie poradzić sami.

Do pierwszych irygacji używamy 2 litrów przegotowanej i wystudzonej do temperatury ciała, wody zakwaszonej 2 łyżkami soku z cytryny lub octu jabłkowego. Irygator wieszamy wyżej, smarujemy koniec rurki olejem roślinnym (unikać wazeliny, kremu czy mydła gdyż blokują pory) i do... pracy. Przyjmujemy postawę przeciagającego się kota (lub jak kto woli tygrysa). Rozluźniamy brzuch, oddychamy przez usta i po około minucie jest po wszystkim. Teraz należy wlaną wodę "potrząsnąć". Możemy wykonywać podskoki, taniec brzucha lub rękoma potrząsnąć dół brzucha. Po 2-10 minutach poczujemy parcie, zabieramy książkę lub ulubiona gazetę i udajemy się na sedesik. Zejście całej wody z jelita trwa około 20 minut i zakończenie "operacji" powinno zakończyć się oddaniem moczu (jest to sygnał, że wszystko zeszło).

Pierwsze oczyszczanie wykonujemy przez miesiąc (w pierwszym tygodniu - codziennie, w drugim tygodniu - co drugi dzień, w trzecim tygodniu - co dwa dni, w czwartym tygodniu - co trzy dni). Aby utrzymać ten stan rzeczy lewatywę wykonywać należy raz w tygodniu, ale regularnie używając do tego już 1 litra wody. W okresie robienia lewatyw bardzo korzystnie jest jeść duzo kaszy. Kasza powinna być z gatunku otrębowych. Gotować ją należy koniecznie na wodzie (w żadnym wypadku nie gotować kaszy na mleku i w żadnym wypadku nie gotować kaszy manny). Jednorodna masa jednocześnie strawionej w żołądku kaszy równomiernie zajmie objętość jelita grubego, nada mu własciwy kształt i zmusi do pracy.

Wielu chorych panicznie usiłując uwolnić się od konieczności lewatyw, gotowych jest przyjmować leki przeczyszczające. Kategorycznie to odradzam. Środki przeczyszczające odwadniają organizm, zabierając z jelit wilgoć. Mięśnie jelita grubego powinny pracować. Środki przeczyszczające po prostu wypłukują "zawartość" jelita, nie zmuszając mięśni do pracy, co prowadzi do atrofii tkanki mięśniowej jelita grubego. W ostateczności grozi to chronicznymi zaparciami, zaś zwyczajne przepłukiwanie za pomocą irygatora przywraca i normalizuje pracę jelita grubego i ten, kto przeszedł fazę przepłukiwania nie cierpi na zaparcia.

Dla tych, dla których powyższy sposób oczyszczania jelita grubego jest nie do przyjęcia proponowane są inne sposoby oczyszczania jelita grubego z zaznaczeniem, że nie są tak skuteczne jak lewatywa.


Oczyszczenie kefirem (stosować dwa razy w miesiącu)

Pierwszy dzień
Wypić 2,5 litra kefiru w 6 dawkach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa (nie spożywać żadnych posiłków).

Drugi dzień
Wypić 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w 6 dawkach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa. Sok powinien być świeżo przygotowany, jabłka powinny być słodkie (nie spożywać żadnych posiłków).

Trzeci dzień
W ciągu dnia jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw (buraki, marchew, ziemniaki, można dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny wraz z sucharkami z ciemnego pieczywa.


Oczyszczenie owocami (wybrać jeden ze sposobów)

Sposób I
Śliwki suszone 400 g, daktyle 200 g, morele 200 g, figi 200 g - wszystko to zmielić. Do otrzymanej masy dodać 200 g miodu i wszystko razem wymieszać. Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Spożywać wieczorem przed snem po 1 stołowej łyżce, póki się nie skończy. Kurację należy stosować raz na 3 miesiące.

Sposób II
Dwie pomarańcze obrać ze skórki na 1-2 mm, tak aby na owocach pozostał biały miąższ. Razem z białym miąższem jeść pomarańcze na noc 2 godziny po ostatnim posiłku. Stosować przez 14 dni.

Sposób III
Wieczorem do szklanki zsiadłego mleka włożyć 10 suszonych śliwek, odstawić na noc. Rano na czczo wypić zsiadłe mleko, zjeść śliwki. Następnie znowu zalać 10 suszonych śliwek zsiadłym mlekiem. Odstawić do wieczora. Wieczorem, przed snem wypić zsiadłe mleko i zjeść śliwki. Kurację powtarzać przez 10 dni. Stosować raz na 3 miesiące.


Oczyszczenie warzywami

Pić po 1/2 szklanki soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie. Stosować przez 14 dni.

Wszystkie zabiegi zdrowotne należy wykonynać w określonej kolejności. Pierwszy krok do zdrowia, to właśnie ten, z którym się Państwo zapoznali. Jeżeli go nie zrobicie, to innej drogi nie ma. Mało tego - jeśli z niego zrezygnujecie i weźmiecie się od razu za wykonywanie kolejnych zabiegów, nie osiągniecie oczekiwanych rezultatów. Sekret zdrowia, to jednoczesne przestrzeganie zasad higieny wewnętrznej i rozumne odżywianie. Wtedy jesteśmy całkowicie zabezpieczeni przed jakimikolwiek chorobami. Ale sama tylko higiena wewnętrzna nie uchroni nas przed potężnymi stratami energii na strawienie nieprawidłowo zjedzonego pożywienia, zaś samo tylko sensowne odżywianie się nie obroni przed przedostawaniem się do organizmu, do krwi koktailu szkodliwych substancji. Wybór tylko racjonalnego pożywienia stymuluje wchłanianie szkodliwych substancji z niepłukanych jelit, a samo oczyszczenie jelit będzie powodowało straty energii na strawienie niewłaściwego pokarmu. Wyjście jest jedno - trzeba zaakceptować cały kompleks proponowanych metod.

Po przeprowadzeniu cyklu oczyszczenia jelita grubego należy się nauczyć prawidłowo łączyć pokarm i zadbać o odbudowę zdrowej flory bakteryjnej jelita grubego.

Oczyszczenie jelita grubego
 

Komentarze   

 
jerzy
+1 #1 jerzy 2015-09-28 09:39
;-) połecam odkont zrobiłdm lewatye niemam problemu jest super
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości