Gram Zdrowia

Home Leczenie Terapie Głodówka lecznicza Głodówka 14 dniowa - przygotowanie

Głodówka 14 dniowa - przygotowanie

Drukuj

Post postem, ale jak się okazało nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, tak więc pora sięgnąć po mocniejsze środki. Ale nie oszukujmy się - brzmi strasznie, ale czy jest takie w rzeczywistości - nie oszukujmy się - wszystkie komórki naszego ciała codziennie potrzebują zaspakajać swój głód - jedyne co się zmienia, to źródło, z którego czerpiemy energię - wiadomo że początek nie musi być łatwy, bo potrzeba się dostosować, tak czy inaczej organizm nie jest głupi i nie da tak łatwo zrobić sobie krzywdy.

Sylwetka: wysoki mężczyzna 177cm, w średnim wieku, treningi sportowe 3 razy w tygodniu po 1,5h. Średnia aktywność fizyczna. Nie ma problemów z biegiem na 100 metrów, czy też wchodzeniem po schodach na 4 piętro.

Dzień po dniu opisana na forum.

Praca biurowa przy komputerze.
Brak jakichkolwiek chorób przewlekłych, czy też sezonowych gryp, angin itp.

Waga 90kg, obwód w pasie 105cm.

Oczekiwany rezultat: 85cm obwodu w pasie i 83kg wagi.

Nasze doświadczenie jest takie, że łatwa dostępność jedzenia nie sprzyja wytrzymaniu i już nie raz prowadziło do złamania postanowienia, tak więc tym razem lodówka została już prawie oczyszczona, ze wszystkiego co posiadało znamiona zjadliwego.

Teoria głodówek leczniczych:

Przejście z anabolicznego żywienia, na kataboliczne można podzielić na 3 etapy, podczas których organizm przestawia się na sięganie po coraz głębsze rezerwy energii.

Etap I

Na początku organizm spala glikogen (postać glukozy), który jest magazynowany w wątrobie - u dorosłego człowieka może znajdować się nawet 500 gm. To dzięki glikogenowi maratończycy są w stanie przebiec 42km, która to odległość jest dla większości granicą wytrzymałości. Przy umiarkowanym wysiłku glikogen może wystarczyć nawet na 2 dni.

W drugiej kolejności głodna krew zabiera się za zjadanie wszystkiego o znajduje się w układzie krwionośnym, tak więc złogi cholesterolowe. Cholesterol we krwi to frakcje LDL, HDL oraz trójglicerydy. Najprawdopodobniej też organizmowi może wystarczyć na dzień lub dwa.

W tym okresie spodziewamy się bólu głowy, lekkiego osłabienia i rozdrażnienia.

 

Podobno nie ma większego głodomora od krwi głodnego człowieka.

Etap II

Tak więc po kilku dniach od rozpoczęcia możemy się spodziewać, że nasza krew zacznie dobierać się do tłuszczy zmagazynowanych w tkance tłuszczowej. W tym momencie tak na prawdę kończy się głodowanie organizmu, ponieważ przechodzi na wewnętrznie zmagazynowane zapasy. Oczywiście pozostajemy w stanie niejedzenia, ale organizm nie powinien odczuwać tak samo głodu jak na początku, gdyż może zaspokoić potrzeby własnymi tłuszczami.

Podczas spalania własnych tłuszczy do organizmu jest uwalniana witamina D, dzięki której organizm może lepiej gospodarować wapniem, przy pomocy którego może odkwaszać się - to wszystko oczywiście pod warunkiem, że zażywaliśmy odpowiednio dużo kąpieli słonecznych podczas przybierania na wadze.

Do picia: woda, herbata zielona, czerwona, sporadycznie czarna. Zero soków, gdyż zawierają cukier który może utrudniać przejście na spalanie własnych tłuszczy.

Do jedzenia: pierwsze kilka dni bez jakiegokolwiek jedzenia, jeśli organizm przejdzie na spalanie własnych tłuszczy to wówczas dopuszczamy umiarkowane ilości pomidorów, ogórków, kapusty kiszonej i innej zieleniny.

Podobno głodówki dobrze wpływają na choroby związane z nerkami.

Na innych stronach można przeczytać, ze w okolicach 10 dnia następuje przełom w wyniku którego leczy się choroby ciężkie, ale nie przewlekłe. Około 20 dnia następuje kolejny przełom leczący choroby przewlekłe.

Etap III

Nie zamierzamy do niego dochodzić, ale warto wspomnieć, że po wyczerpaniu się zapasów tłuszczu organizm zacznie się rozglądać za kolejnymi możliwościami zaspokojenia głodu i tutaj przychodzi pora na mięśnie (białka).

Głodówka 14 dniowa - przygotowanie
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Losowy produkt

3,69 PLN

27,06 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości