Gram Zdrowia

Home

Test tolerancji jelita na witaminę C

Drukuj

witamina-cWszyscy wiemy, że jeśli łapie nas przeziębienie, to powinniśmy zażywać witminę C, która pomaga organizmowi wyleczyć sie z dolegliwości. Jednak niekiedy sama witamina C jest niewystarczająca dla uzyskania odpowiedniego efektu i niektórzy polecają brać Rutinoscorbin )Witamina C + Rutyna).

A ile brać tej witaminy? - zwykle czytamy ulotkę i dowiadujemy się, że nie powinnismy brać więcej jak 1000mg (podobno UE już podniosła limit do 2000mg) dziennie po posiłku, ale czy to jest na pewno właściwy sposób?

Może jednak powinniśmy wykonać test tolerancji jelita na witaminę C?

W większości przypadków nawet 5000 mg na dobę Witaminy C nie będzie powodować biegunki. Domyślam się, że mniej niż 5% osób.

Faktycznie, bardzo duże dawki witaminy C są dobrze znanymi lekami dla różnych chorób i schorzeń. Mówię o 5000 mg na dobę, a nawet znacznie więcej. Zobacz badań poniżej.

Jednak czasami ludzie obawiają się, że zbyt dużo witaminy C dziennie powoduje rozstrój żołądka i / lub biegunkę. Zazwyczaj są to bezpodstawne obawy.

Ale pozwólcie mi je rozwiać.

Istnieje prosty test wrażliwości jelita na witaminę C. Jest nazywany "test tolerancji jelita". Po prostu mówiec, sprawdzenie ile witaminy C będzie powodować biegunkę dla Ciebie w pewnym określonym czasie. Test nie jest niebezpieczny lub szkodliwy.

Podczas tego testu bierzesz więcej i więcej witaminy C dziennie zwiększając dawkę, aż do wystąpienia biegunki.

Jest to badanie mające na celu sppowodować biegunkę przy dużych ilości witaminy C. Można użyć dowolnej formy witaminy C do tego testu. Zwykle badanie powinno być wykonane z najczystszą formą witaminy C, która jest najbardziej skoncentrowanym typem witaminy C. Niektóre witaminy C zawierają związki z innymi pierwiastkami np. "Calcium askorbinianu." Jest to forma kwasu askorbinowego w połączeniu z wapniem tak, że jest mniej prawdopodobne, aby powodowała biegunkę.

Gdy jesteśmy zdrowi prawdopodobnie można tolerować 10g witaminy C, bez biegunki. Ale można również dostać biegunki podczas brania 20g witaminy C. Ludzie różnią się w tej sprawie.

Jednak, gdy jesteś bardzo chorzy można wziąć 100g witaminy C i nie dostaniemy biegunki od tej dawki, w tym okresie.

Tak więc organizm potrzebuje i używa witaminy C w zależności od stanu zdrowia organizmu w danym czasie.

Jeśli jesteśmy chorzy, to organizm potrzebuje i zużywa więcej witaminy C i nie dostaniemy biegunki.

Jeśli jesteśmy bardzo zdrowi to tym bardziej jesteśmy podatni na coraz większe dawki witaminy c.

Zawsze można zrobić ten test w domu - lekarz nie jest potrzebny. Znajdź swój własny poziom tolerancji jelit na witaminę C. Następnie, po prostu z wróć w dół do dawki od której nie dostaniesz biegunki. To bedzie poziom, przy którym organizm wykorzystuje Witaminę C i na takim poziomie powinniśmy dostarczać organizmowi witamine C.

Dla większości ludzi poziom tolerancji będzie znacznie większy niż 5g.

Jesteś biorąc, na przykład, 20 kapsułek dziennie masz biegunka lub zaburzenia żołądkowe, których wcześniej nie było.

Po prostu przerwij przyjmowanie doustne. Gdyby kapsułki powodują zaburzenia to problem powinien zniknąć w ciągu kilku dni. To nie powinno potrwać długo. Jeśli objaw ustanie, to później wróć do 20 kapsułek dziennie. Sprawdź, czy powrócą objawy. Jeśli powrócą, nie ważne jak rzadko to mamy pewność z bezpośredniej obserwacji, że przedawkowana witamina C powoduje pewne problemy.

Jeśli objawy nie zatrzymują się w przypadku zatrzymania doustnego przyjmowania? To mamy pewność, że problemy nie wynikają z brania witaminy C.

Wytestujmy na własnym ciele.

Jeśli nie masz żadnych objawów przed braniem kapsułek, ale niepożądane objawy po 20 kapsułkach? Spróbuj 10 kapsułek dziennie. Jeśli nie spowodują objawów to wtedy albo trzymaj się z 10 lub stopniowo zwiększaj jedną lub dwie kapsułki dziennie. Jeśli powrócą objawy, wówczas należy powrócić do liczby kapsułek przy których nie masz objawów. 

Witamina C działa nawet w bardzo małych dawkach, ale wolniej.

Jeśli ktoś miał np usunięty woreczek żółciowy lub inną operację, wszystko powyższe nadal jest ważne. Możesz dostać biegunki na jakimś innym poziomie niż osoba, która nie miała operacji. Ogólnie rzecz biorąc, brak niektórych narządów nie zwiększa wrażliwość na witaminę C.

Należy pamiętać, że bardzo duże dawki witaminy C, na poziomie testu tolerancji może przynieść wiele cudownych uzdrowień z chorób, nawet w tym raka. To lekarstwo na raka jest znane, ale nie wiele się mówi, bo każdy lekarz, który  by polecił ten środek może stracić prawo wykonywania zawodu.Jest to stosunowo proste lekarstwo na raka, ale odebrano ci przez prawo  kreowane przez firmy farmaceutyczne.

Jak już ustalimy poziom tolerancji naszego jelita, to powinnismy przyjmować takei dawki witaminy C do czasu, aż wystąpią nieporządane objawy - będzie to świadczyło o tym, że nasz organizm ma już zmagazynowane wystarczające ilości witaminy C i nie potrzebuje już dawek na tym poziomie. Jeśli poczujemy się gorzej to za każdym razem powinniśmy odszukać kolejny poziom dawek, które w czasie choroby są potrzebne do zwalczenia nabytej infekcji.

Test tolerancji jelita na witaminę C
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 215 gości