Gram Zdrowia

Home Fundamentalne potrzeby Środowisko Dom O co naprawdę powinniśmy się martwić?

O co naprawdę powinniśmy się martwić?

Drukuj

Z tego filmu dowiemy się, że zwykle martwimy się o rzeczy mało istotne, a dziwnym trafem ignorujemy prawdziwe niebezpieczeństwa, a co gorsze przez minimalizowanie ich znaczeń doprowadzamy do sytuacji, w której niebezpieczeństwo prostych rzeczy wzrasta jeszcze bardziej, tak jak ma to na przykład miejsce z basenem, który wygląda tak niepozornie, a w rzeczywistości jest bardziej niebezpieczny od broni palnej, jak się okazuje ze statystyk śmiertelności w US.

O co naprawdę powinniśmy się martwić?

O terrorystów? Ptasią grypę? Katastrofę lotniczą? Globalne ocieplenie? A może o zupełnie co innego?
Tłumaczenie: k4lafior
Korekta: odDymarkow

Dobra, ale ignorując mniejsze zagrożenia czynimy je tysiąckrotnie większymi od tych naprawdę dużych. Powiedzmy, że kogoś nie obchodzą terroryści, niebezpieczeństwo w samolotach, ptasia grypa i takie tam, to potem może przez te olewanie zginąć właśnie w taki sposób. Dla mnie GŁUPOTĄ jest mówienie "nie martwmy się o to, o to i o to bo to małe prawdopodobieństwo" bo jednak jakaś szansa jest. Często jest tak, że to co ma 1% prawdopodobieństwa wygrywa z 99%. Czemu? Bo to nigdy nie jest 100%.

Statystyki latwo zmanipulowac. W wypadkach smiertelnych na drogach sa tez ujeci kierowcy, ktorzy zgineli prowadzac po alkoholu albo gadali przez komorke i stracili panowanie na samochodem, albo tez jechali we mgle, albo po kretych drogach itd. Czy ja nie bedac pod wplywem alkoholu, nie gadajac przez kom za kolkiem, nie jezdzac we mgle, nie jezdzac po kretych drogach przez wejsciem do samochodu powinien brac ogolna statystyke wypadkow smiertelnych na polskich drogach w okresie calego roku? Nie.

86% naszego społeczeństwa posiada mniej niż 110 IQ. Średnia Polski to 99 IQ i jesteśmy daleko za Niemcami oraz Koreańczykami. Tylko 1,5% społeczeństwa to geniusze, a około 13% społeczeństwa posiada między 110 IQ, a 139 IQ. 36% społeczeństwa posiada mniej niż 90 IQ - jest mniej więcej taki procent jaki głosował na Platformę Obywatelską.

świetny materiał, szczerze mówiąc to o czym mówią na początku jest wkurzające chodzi mi o naszą wolność, że się ją ogranicza, czemu sami nie możemy decydować np. o dywanach o tym jak chcemy się odżywiać na wszystko szuka się recepty w regulacjach prawnych szczególnie dobra jest w tym UE ze swoimi dyrektywami

hahaha z tą bronią i dzieciakami było dobre. Glock ma chyba z 3 systemy zabezpieczające przed przypadkowym wystrzałem. Niech zgadne rząd jest rozwiązaniem wszystkich tych problemów które nam zagrarzają. Co wiecej jest to najlepsze rozwiązanie.

O co naprawdę powinniśmy się martwić?
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Co wpływa najbardziej na zdrowie człowieka?
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 271 gości 

Cytat

Wyniki najnowszego badania
Wieloośrodkowe Ogólnopolskie Badanie Stanu Zdrowia Ludności,
przeprowadzonego na osobach w wieku 20 - 74 lata, wskazują, że
ponad 40 proc. Polaków ma niewłaściwą wagę.
Sytuacja w naszym kraju nie odbiega od europejskiej średniej,
gdzie liczba osób otyłych w ciągu ostatnich 20 lat potroiła się.

imitation red bottoms christian louboutin cheap christian louboutin faux shoes