Gram Zdrowia

Home Reize Sun
Sonne
slonce.jpg

Mało kto z nas zdaje sobie sprawę jak bardzo istotne jest słońce dla naszych organizmów. Coraz częściej słyszymy nagonkę anty-słoneczną, w której straszy się nas, że słońce powoduje raka (czerniak złosliwy skóry), że nie powinnismy przesadzać ze słońcem. Mało kto raczy się pochylić nad tematem i sprawdzić, czy to rzeczywiście słońce jest takei niebezpieczne, czy może jakieś inne zachowania związane ze słonecznymi dniami, czy może woda przez nas pita mieć wpływ na odbiór słońca, a może nasza dieta ma też jakiś wpływ na słońce?

Tutaj postaramy się z innej strony spojrzeć na zagadnienia słoneczne.

Za wikipedią:

Słońce (łac. Sol) – gwiazda centralna Układu Słonecznego, wokół której krąży Ziemia, inne planety oraz mniejsze ciała niebieskie. Słońce to najjaśniejszy obiekt na niebie i główne źródło energii docierającej do Ziemi. Astronomiczny symbol Słońca to okrąg z punktem w środku: ☉ (Unicode: 2609) Słońce jest oddalone od Ziemi o około 150 mln km, leży w jednym z ramion spiralnych Galaktyki, 26 tysięcy lat świetlnych od jej środka i około 26 lat świetlnych od płaszczyzny równika Galaktyki.

Okrąża centrum Drogi Mlecznej z prędkością ok. 220-260 km/s w czasie ok. 226 milionów lat, co daje ponad 20 obiegów w ciągu dotychczasowej historii gwiazdy. Słońce jest gwiazdą ciągu głównego (V klasa jasności). Jego typ widmowy (G2) charakteryzuje biaława[1] barwa i obecność w widmie linii zjonizowanych i neutralnych metali oraz bardzo słabych linii wodoru[2].


Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Pokrewne

Gościmy

Wir haben 136 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

W 2005 z powodu cukrzycy zmarło 1,1 mln ludzi.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
na świecie na cukrzycę choruje 180 mln ludzi,
a do roku 2030 r. ich liczba będzie ponad dwa razy wyższa.