Gram Zdrowia

Home

dyskusja nad ustawa o chorobach zakaznych w senacie

Print
There are no translations available.

============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
Date : Tue, 10 Jul 2012 14:03:27 +0200
Subject : dyskusja nad ustawa o chorobach zakaznych w senacie
============ Forwarded message ============

Szanowni Panstwo, Proszę spojrzeć na obrady senatu w sprawie ustawy o chorobach zakaznych:
http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?timeFrom=1341486195784&;timeTo=1341523936635&channel=1
 
Chwilę po tym jak zegar w górnym prawym rogu pokazuje 15:24 kamera na chwilę pokazuje salę Senatu. 

Skandaliczne ignorowanie przez wiekszosc sanatorow apeli oraz woli spoleczenstwa mówi samo za siebie i pokazuje, czyje interesy ci ludzie - utrzymywani przez polskich podatnikow - naprawde reprezentuja .  Trudno o bardziej wymowne swiadectwo pogardy dla polskiego społeczenstwa.
 
Warto tez zapoznac sie ze stenogramem z ostataniego posiedzenia seantu, gdzie dyskutowano sprawe szczepien.
 
Oto co powiedzial p.  Przemysla Bilinski, Glowny Inspektor sanitarny:

"Czy ustawa wprowadza przymus szczepień? Ustawowy obowiązek poddawania się szczepieniom ochronnym absolutnie nie oznacza przymusowego wykonania szczepienia z zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego. Niewykonanie obowiązku szczepienia powoduje, tak jak mówiłem, powstanie konsekwencji prawnych w postaci grzywny. Zgodnie z art. 31 Konstytucji Rzeczypospolitej w demokratycznym państwie konstytucyjne wolności i prawa mogą być ograniczone na drodze ustawy między innymi wtedy, gdy jest to niezbędne dla ochrony zdrowia. Kwestia obowiązku szczepień nie jest określona przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych, ale reguluje ją ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji w zakresie, w jakim dotyczy ona obowiązków o charakterze niepieniężnym."

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,24,1.html

A wiec jest oczywiste, ze sanepidowi chodzi tylko o pieniadze.  Zamozniejsi obywatele beda zmuszani do zaplacenia  haraczu, czym unikna poszczepiennego kalectwa lub smierci, a biedniejsi beda wyzyskiwani do eksperymentow medycznych na wielka skale.  Kuriozalne jest tez to, ze IIIRP nadal posluguje sie totalitarnym prawodawstwem z glebokiego PRLu.  

Pozdrawiam

DM

dyskusja nad ustawa o chorobach zakaznych w senacie