Gram Zdrowia

Home Pijawki lekarskie Leczenie Pijawki lekarskie - Hirudoterapia - nadciśnienie

Pijawki lekarskie - Hirudoterapia - nadciśnienie

Drukuj

Pijawki. Kto z nas nie słyszał o pijawkach? a kogo nie złapała żadna pijawka za nogę podczas kąpieli w rzece czy w stawie?

Obecnie jest coraz mniej takich ludzi, gdyż ze względu na zanieczyszczenie środowiska, pijawki stały się gatunkiem zagrożonym.

Ostatnio na własnej skórze przekonawłem się jak pożyteczny jest ten pasożyt, o którym w niektórych pismach czytam, że jest bardzo niebezpieczny - doprawdy nie wiem skąd taki osąd.

Miałem problemy skórne - dermatolog kazała smarować maściami antybiotykowymi, przemywać jakimiś tonikami, psikać oksykortami - nie usłyszałem, żadnej diagnozy co to mogą być te moje problemy skórne, aż pewnego razu trafiłem do gabinetu hirudoterapełty - skromny Pan, bez dyplomów naukowych - gdy zobaczył z czym do niego przyszedłem, to z bezgraniczną pewnością w głosie oświadczył, że jest to najzwyklejsze zwapnienie po stanie zapalnym, którego nie będzie po 2-3 pijawkach. Jak powiedział tak i się stało - problemów skórnych brak.

imitation heels replica louboutin shoes fake red bottom shoes faux

 

Bardzo ciekawym doświadczeniem było odnowienie się wszelkich stanów zapalnych - tak właśnie rozpuściło się zwapnienie, które dokuczało mi swoją obecnością kilka miesięcy - już po 6h od pierwszego zabiegu poczułem ból w zwapnieniu i odnowiony stan zapalny nie dawał przez jakiś czas spokoju. Po czym zagoił się jakby nowo stworzona rana.

Ciekawym jest, że po zabiegach z pijawkami zaczeły mnie boleć zęby - to ocvzywiście może być tylko zbieg okoliczności, ale tak czy inaczej uważam, że to właśnie pijawki są sprawcami moich bolących zębów.

Skuteczność rozrzedzania krwi przez pijawki jest tak zaskakująca, że krew zaczyna docierać do najskrtszych zakątków ukąszonego ciała, dzięki czemu układ odpornościowy może walczyć z zadawnionymi problemami. Dzięki zmniejszeniu lepkkości krwi, powiększa się przestrzeń układu krwionośnego i spada ciśnienie. Organizm już nei ma potrzeby podnosić ciżnienia, żeby odżywić najdalsze komórki.

Tylko pierwszy zabieg miałem w gabinecie - pozostałe, a było ich kilkanaście, robiła mi Mama lub ja sam jeśli miejsce przystawienia było poręczne. W chwili obecnej odżywione pijawki próbuje rozmnożyć. Trzymam w różnokolorowych butelkach po 2 sztuki, żeby zbadać jakiego światła potrzebują, z różnymi odstępami zmieniam wodę, a żeby i stan wody lepiej dobierać pod rozmnażanie.

Polecam pijawki w szeroko pojętej profilaktyce. Jeśli ktoś chciałby porozmawiać lub wymienić śię doświadczeniami  to zapraszam.

Pijawki lekarskie - Hirudoterapia - nadciśnienie
 

Komentarze   

 
zielona
0 #10 zielona 2014-10-17 20:39
http://dbam-o-zdrowie-naturalnie.blogspot.com/2014/10/hirudoterapia.html

Zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, jest tam sporo informacji na temat współczesnej hirudoterapii
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Gramzdrowia
0 #9 Gramzdrowia 2010-12-21 14:25
Coś mi się nie zgadza Panie Janie - czy po Państwa kursie otrzymam "zezwolenie od ministerstwa środowiska na przetrzymywanie i uśmiercanie pijawek"? - bo jeśli nie otrzymuje takiej zgody po Państwa kursie, to nadal jestem skazany na bezprawne postępowanie.

Nie uważa Pan że to lekka przesada - umiejętność opatrzenia rany? - pisze Pan jakby było potrzebne co najmniej szycie skóry. A jedynym sekretem jest tylko i wyłącznie założenie odpowiednio grubego tamponu, żeby nie przeciekł za szybko. Proszę nie robić z ludzi nieporadnych dzieci, którzy nie będą potrafili przykleić plastrem grubego kompresu.

Chętnie poczytałbym o wirusach i bakteriach roznoszonych przez pijawki - może Pan podać jakieś źródła?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Jan Uzarski
-1 #8 Jan Uzarski 2010-12-21 11:28
Cytuję Gramzdrowia:
Panie Janie, proszę podać jakieś argumenty, dlaczego powinniśmy korzystać z gabinetów?
Jakoś do tej pory nie słyszałem, żeby ktokolwiek uskarżał się, że został nieprofesjonalnie ugryziony przez pijawkę w stawie. pozdrawiam

Ponieważ hirudoterapeuta posiada wiedzę na temat wskazań i przeciwwskazań, wie jak odpowiednio opatrzyć ranę. Przed stosowaniem pijawek powinno przeprowadzić się wywiad z pacjentem. Pijawki powinny być ze sprawdzonej sterylnej hodowli by wykluczyć przenoszenie wirusów i bakterii. Poza tym zabijając i trzymając pijawki, które są pod ochroną łamie się prawo. Gabinet, który zajmuje się hirudoterapią ma zezwolenie od ministerstwa środowiska na przetrzymywanie i uśmiercanie pijawek. Najważniejsze jest to, aby nie zrobić sobie krzywdy przez niewiedzę. Jestem za tym, żeby pacjenci stawiali sobie pijawki sami, ale niech wiedzą jak to robić, dlatego zapraszam na kursy hirudoterapii dla każdego. www. Kursy Hirudoterapii . pl
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Gramzdrowia
+1 #7 Gramzdrowia 2010-10-21 12:26
Panie Janie, proszę podać jakieś argumenty, dlaczego powinniśmy korzystać z gabinetów?
Jakoś do tej pory nie słyszałem, żeby ktokolwiek uskarżał się, że został nieprofesjonaln ie ugryziony przez pijawkę w stawie. pozdrawiam
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Jan Uzarski
-1 #6 Jan Uzarski 2010-10-21 11:28
Cytuję :
Bardzo ciekawie i treściwie napisane, naprawdę zachęca do skorzystania z terapi pijawkowej :)

Tak, ale w profesjonalnym gabinecie a nie w domu samemu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Pijaweczka
0 #5 Pijaweczka 2010-08-19 10:08
Bardzo ciekawie i treściwie napisane, naprawdę zachęca do skorzystania z terapi pijawkowej :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
0 #4 Guest 2010-05-11 09:18
ludzie nie piszcie głupot; jak używać pijawek to tylko lekarskich sterylnych, nie polecam żadnych wyławianych ze stawów i bagien ponieważ mają na sobie i w sobie różne pasożyty i bakterie pijawek jest az 100 rodzai także zastanówcie się zanim położycie sobie zwykłą pijawke ze stawu
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Gramzdrowia
0 #3 Gramzdrowia 2010-03-23 13:27
Jerzy, mnie też nie do końca zachwyca cena pijawek, dlatego kupuje je sobie i nie wyrzucam po zabiegu, tylko trzymam sobie - po 3 miesiącach pijawki już na tyle głodnieją, że są skłonne przyssać się kolejny raz.
Dopiero od niedawna zachwycam sie tymi zwierzętami, tak więc nie miałem okazji zweryfikować, ale podobno można spotkać dziko żyjące pijawki w stawach pod Tarczynem, ale to chyba troche za daleko jak dla Ciebie, ale im dalej na południe tym wody czystsze - więc nie powinieneś mieć problemu ze znalexieniem dobrego stawu. pozdrawiam
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Jerzy
0 #2 Jerzy 2010-03-13 19:04
Nie stać mnie na kupno pijawek po 20zł za sztuke. Więc musze się udać na polowanie. Poradź jeśli potrafisz, gdzie udać się żeby kilka złowić dla siebie. Jerzy
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Guest
-1 #1 Guest 2010-02-13 20:25
Pijawki lekarskie polecam każdemu, naprawdę warto, podzielam zdanie autora.

http://pijawki.org
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości