Gram Zdrowia

Home Pijawki lekarskie Filmy Reakcja pijawki lekarskiej na wodę po sziszy (nikotynę)

Reakcja pijawki lekarskiej na wodę po sziszy (nikotynę)

Drukuj

Film wygląda drastycznie, jednak taki wcale nie musi być. Pijawki zywią się krwia i jesli jest im niedobrze, to także krwią wymiotują. Ktoś nieznający natury pijawek mógłby pomysleć że pijawka dostała natychmiastowego krwotoku, a tak nie jest.

Pijawki wymiotuja w różnych sytuacjach - zazwyczaj są to sytuacje zagrożenia życia - wówczas pijawki wymiotują, żeby odzyskać swobodę ruchu, która jest utrudniona jeśli pijawka jest opita. Pijawka po zwymiotowaniu jest dużo bardziej zwinna i łatwiej jest jej uciekać z zagrożenia.

Film jest ucięty w połowie, tak więc nie wiemy czy pijawce udało sie zwymiotować odpowiednio szybko, żeby odzyskać zwinnośc ruchów i uwolnic się z pułapki jaka jest woda po sziszy. Nie wykluczone jest też, ze kwas nikotynowy poraża układ nerwowy i nie pozwala pijawce na odpowiednia koordynacje ruchu, ale tego nie jesteśmy w stanie się dowiedzieć, bez obejrzenia filmu do końca.

Najprawdopodboniej po zakończeniu filmu pijawka została włożona do czystej wody, gdzie dalej sobie spokojnie żyła.

Być może, że na obejrzanym filmie pokazano radziecki sposób na sprowokowanie pijawki do wymiotowania, tak żeby nie dopuscić pijawki do urośnięcia zbyt dużego, gdyż duże pijawki sa mniej poreczne przy leczeniu. Poza tym dobrze odzywiona pijawka jest bezużyteczna przez kilka miesiecy, gdyż nie odczuwa głodu i nie ma potrzeby kąsania nowych pacjentów (w polce jest zakazane, ale nie koniecznei w innych państwach). Wówczas taką opita pijawką trzebaby było opiekować sie przez conajmniej 6 miesięcy.

Pijawka po zwymiotowaniu (najprawdopodobniej nie wymiotuje wszystkiego, tylko niezbedną ilość do odzyskania sprawności ruchu) bardzo szybko stanie się znowu głodna. Dzięki nie zwymiotowanej krwi bedzie mogła się odzywić trochę tak, żeby uzupełnić zapasy hirudyny i byc gotową do kolejnego ukaszenia.

Indyjscy hirudoterapełci prowokują pijawki do wzmiotów, gdyz wiedzą, że ludzie korzystający z pomocy hirutoterapełtów ma zatrutą krew, która mogła by zaszkodzić pijawce. Pijawki sa wybredne jeśli chodzi o ukąszenie - węchem czują czy krew nadaje się do picia, nie mniej jednak istnieje możliwość, że postęp cywilizacyjny powoduje powstawanie nowych toksyn, które moga nie być wyczuwalne dla pijawek, a w dłuzszym okresie czasu prowadzić do śmierci pijawek.

Pijawki moga wymiotować krwią jeśli:

- włozymy je do zaciasnego pojemnika, w którym jest im ciężko poruszać się

- posypiemy je solą lub ostrymi przyprawami np. kurkuma (używana w Indiach do spowodowania wymiotu pijawki - nie stosuje się tam dobrze odżywionych i urośniętych pijawek)

- ściśniemy je mocno (także stosowane w Indiach, aby przeciwdziałać rośnięciu dobrze odżywionych pijawek).

Reakcja pijawki lekarskiej na wodę po sziszy (nikotynę)
 

Komentarze   

 
ogloszenia z calej
0 #1 ogloszenia z calej 2014-08-10 20:31
Szata graficzna ok, podoba mi się:) zapraszam do siebie
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 105 gości