Gram Zdrowia

Home Medycyna Estetyczna Zła wiadomość dla kobiet, które mają sztuczne piersi

Zła wiadomość dla kobiet, które mają sztuczne piersi

Drukuj

jean-claude-mas-implanty-silikonowe-piersiSzokujące wyznanie szefa francuskiej firmy produkującej sztuczne piersi. Ukrywający się przez śledczymi Jean-Claude Mas (72 l.) przez swego adwokata zeznał, że do wypełniania implantów świadomie stosował tanie przemysłowe tworzywo, zamiast tego dopuszczonego do użytku - medycznego. Dodał też, że "nie ma nic do powiedzenia" kobietom, które cierpią przez jego żądzę zysku. Tylko w Polsce jest co najmniej 300 kobiet, które mają wszczepione takie implanty! We Francji na skutek pęknięcia silikonu zmarło już 5 osób.

– To szokujące, że tego człowieka nie obchodzi ludzkie życie. Chodziło mu tylko o zbicie fortuny. To oburzające – mówi nam przerażona Agnieszka Piórkowska (48 l.) z Olsztyna, która jak się okazało, również ma wszczepione implanty z tanim, przemysłowym silikonem.

Założyciel firmy Poly Implant Prothese przyznał z rozbrajającą szczerością, że z premedytacją od samego początku w implantach piersi, łydek, jąder i pośladków zastosował w wypełnieniu dziesięć razy tańszy przemysłowy silikon. A ten stosowany jest jako dodatek do farb, czy przy produkcji uszczelek i gumowych węży.

– Wiedziałem, że żel nie był dopuszczony do użytku, ale świadomie go używałem, bo był tańszy – zeznał Mas śledczym.

Okazało się też, że choć implanty były sprzedawane na całym świecie, żadna ze służb nadzoru farmaceutycznego nie sprawdziła z czego są wyprodukowane. Polskie służby, zresztą jak inne podobne na świecie, oparły się na dokumentach francuskiego nadzoru farmaceutycznego.

I zgodnie z unijnymi przepisami miały prawo tak zrobić. Sprawa wyszła dopiero na jaw, po sekcjach zwłok zmarłych we Francji pięciu kobiet. W ciałach zmarłych implanty pękły, a rozlany silikon spowodował zmiany nowotworowe i w konsekwencji śmierć.

– Po doniesieniach z mediów zagranicznych zaczęłam się niepokoić o swoje zdrowie. Wyszło, że mam w sobie te feralne implanty. Okazało się, że mogę nawet zachorować na raka – opowiada Agnieszka Piórkowska – Stołeczna klinika, gdzie dokonałam zabiegu, teraz usunie mi implanty, ale dalej drżę o zdrowie i życie. Ten drań zbił na moim cierpieniu i tysiącu innych fortunę i śmieje się teraz popijając drinki.

Sam Mas unika na razie odpowiedzialności, bo jak utrzymują jego adwokaci jest bardzo schorowany. Ukrywa się prawdopodobnie we Francji. Wyszło też na jaw, że w 2010 roku w Kostaryce zabił człowieka, jadąc pijany autem. Wyszedł za kaucją i uciekł do Francji.

Źródło: Zla-wiadomosc-dla-kobiet-ktore-maja-sztuczne-piersi

Zła wiadomość dla kobiet, które mają sztuczne piersi
 

Komentarze   

 
Marek
0 #1 Marek 2015-07-13 14:56
Ten człowiek powinien spędzić resztę życia w więzieniu za to co zrobił tym kobietom. Z czystej chciwości mógł doprowadzić wiele osób do śmierci... Wstyd mi za gatunek ludzki czasami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 146 gości 

Cytat

Czy wiesz że...
W latach 1707 -1782 Rosjanka urodziła aż 69 dzieci w ciągu swojego życia. Rekordzistka była 27 razy w ciąży, przy czym wszystkie ciąże były mnogie.
Urodziła 16 par bliźniąt, siedem razy rodziła trojaczki i cztery razy czworaczki.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fiodorowa_Wasilijewa [licencja:GNU GPL]