Gram Zdrowia

Home

Zła wiadomość dla kobiet, które mają sztuczne piersi

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

jean-claude-mas-implanty-silikonowe-piersiSzokujące wyznanie szefa francuskiej firmy produkującej sztuczne piersi. Ukrywający się przez śledczymi Jean-Claude Mas (72 l.) przez swego adwokata zeznał, że do wypełniania implantów świadomie stosował tanie przemysłowe tworzywo, zamiast tego dopuszczonego do użytku - medycznego. Dodał też, że "nie ma nic do powiedzenia" kobietom, które cierpią przez jego żądzę zysku. Tylko w Polsce jest co najmniej 300 kobiet, które mają wszczepione takie implanty! We Francji na skutek pęknięcia silikonu zmarło już 5 osób.

– To szokujące, że tego człowieka nie obchodzi ludzkie życie. Chodziło mu tylko o zbicie fortuny. To oburzające – mówi nam przerażona Agnieszka Piórkowska (48 l.) z Olsztyna, która jak się okazało, również ma wszczepione implanty z tanim, przemysłowym silikonem.

Założyciel firmy Poly Implant Prothese przyznał z rozbrajającą szczerością, że z premedytacją od samego początku w implantach piersi, łydek, jąder i pośladków zastosował w wypełnieniu dziesięć razy tańszy przemysłowy silikon. A ten stosowany jest jako dodatek do farb, czy przy produkcji uszczelek i gumowych węży.

– Wiedziałem, że żel nie był dopuszczony do użytku, ale świadomie go używałem, bo był tańszy – zeznał Mas śledczym.

Okazało się też, że choć implanty były sprzedawane na całym świecie, żadna ze służb nadzoru farmaceutycznego nie sprawdziła z czego są wyprodukowane. Polskie służby, zresztą jak inne podobne na świecie, oparły się na dokumentach francuskiego nadzoru farmaceutycznego.

I zgodnie z unijnymi przepisami miały prawo tak zrobić. Sprawa wyszła dopiero na jaw, po sekcjach zwłok zmarłych we Francji pięciu kobiet. W ciałach zmarłych implanty pękły, a rozlany silikon spowodował zmiany nowotworowe i w konsekwencji śmierć.

– Po doniesieniach z mediów zagranicznych zaczęłam się niepokoić o swoje zdrowie. Wyszło, że mam w sobie te feralne implanty. Okazało się, że mogę nawet zachorować na raka – opowiada Agnieszka Piórkowska – Stołeczna klinika, gdzie dokonałam zabiegu, teraz usunie mi implanty, ale dalej drżę o zdrowie i życie. Ten drań zbił na moim cierpieniu i tysiącu innych fortunę i śmieje się teraz popijając drinki.

Sam Mas unika na razie odpowiedzialności, bo jak utrzymują jego adwokaci jest bardzo schorowany. Ukrywa się prawdopodobnie we Francji. Wyszło też na jaw, że w 2010 roku w Kostaryce zabił człowieka, jadąc pijany autem. Wyszedł za kaucją i uciekł do Francji.

Źródło: Zla-wiadomosc-dla-kobiet-ktore-maja-sztuczne-piersi

Zła wiadomość dla kobiet, które mają sztuczne piersi
 


Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Czy wiesz że...
pierwsze próby palenia podejmują chłopcy już około 8. roku życia, a dziewczęta 4 lata później

A czy Twoje dziecko pali papierosy ?!