Gram Zdrowia

Home Krankheiten Krebs-Krebs Spotkanie z Dr. Stanisławem Burzyńskim, twórcą leku na raka

Spotkanie z Dr. Stanisławem Burzyńskim, twórcą leku na raka

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Spotkanie z Dr. Stanisławem Burzyńskim, twórcą leku na raka bohaterem filmu "Rak to wielki biznes", reż. Eric Merola Festiwal Filmów Dokumentalnych Humandoc 2011
2 grudnia 2011, Kinoteka, Warszawa

W Polsce doktor był ostatnio w 1962 roku.

Amerykańska FDA zatwierdziło jeden preparat dr Burzyńskiego do powszechnego użycia.
Niektórzy podawali kroplówki z cukrem, zamiast preparatu dr Burzyńskiego.
W USA jest 84 tys ludzi chorych na "Pierwotne guzy mózgu" na które działa desygnowany preparat.
Doktor prowadzi działalność od 45 lat.
W Japoni / Tokio jest klinika stosująca antyneoplastony, wynalezione przez doktora.
Wyniki leczenia 2000 chorych potwierdziły, że 50% ciężkich przypadków, dla których nowoczesna medycyna nie ma lekarstwa, zostało wyleczonych antyneoplastonami + terapia genowa celowana.

Glejak pnia mózgu u dzieci. Dzieci ze starszymi nowotworami, które były promieniowane były widoczne w statystykach po 5 latach. Ginęły przede wszystkich z powodów zniszczenia mózgu napromieniowaniem, a nie z powodu nowotworu. W pierwszych dwóch latach efekty leczenia dzieci nowych i wcześneij leczonych jest bardzo podobny i nie widać róznic pomiędzy tymi dwoma grupami.

Niechęć środowiska onkologów.

W polsce praktycznie nei jest znany doktor Burzyński. Polska była pierwszym krajem gdzie była złożona dokumentacja leczenia.

Profesor Górzyński był na początku zainteresowany, ale mu się odmieniło i zaczął krytykować, pomimo, że brał udział w badaniach. Na najwiekszym kongresie w 1993 roku w Sztokholmie. Miały być przeprowadzone badania kliniczne, ale nie udało się przez profesora Górzyńskiego.

 Po zmianie systemu w 1989 doktor przyjechał do Polski, żeby rozpocząć badania kliniczne. Dyrektor instytutu leków był bardzo pozytywnie nastawiony, ale ostatecznie wszystko zostało odrzucone.

Są współpracownicy w takich krajach jak Rosja, Emiraty, Chiny ludowe, Singapur, Australia i tak dalej, ale w Polsce nie ma nikogo kto by podjął współpracę.
Jesteśmy o krok od wielkiego przełomu kiedy mikroskopowa metoda wykrywania raka pójdzie do muzeum, a oprzemy się na genomie. Powinno to nastąpić na przestrzeni 10 lat. To jest szansa dla polskiej medycyny.

Pytania od publiczności:
Elżbieta Cybulska - jest pod wielkim wrażeniem hartu ducha. Jak to sie stało, że Pan sobie psychicznie z tym wszystkim radził? Trzeba mieć oparcie kogoś bliskiego - "moja żona". Urodziłem się przy końcu wojny - 3 razy byłem bardzo bliski śmierci - komuna mnie zahartowała. W polsce ludowej prowadziłem bardzo niebezpieczne życie, ponieważ lubiłem chemię. Prześladowania, których doznawałem to nic, co robiono z ludźmi w Polsce.
Stosowałem zasadę jak w bajce o szklanej górze, opowiadanej przez moją Babcię. Na górę trzeba sie wdrapać bez oglądania sie do tyłu, gdzie czychają na nas strachy.
Trzeba stosować taktykę Napoleona, że trzeba iść wieloma szlakami - skoncentrować sie w jednym miejscu i zaatakować przeciwnika. Można wygrać stosując strategie historyczne.

Mamy wiele przypadków wyleczenie z nowotworów, gdzie historycznie nikt nie potrafił wyleczyć, to dodaje nam sił, Należy przebaczyc innym bo nie wiedzą co czynią. Jest wiele drani, któzy wiedzą co czynią i są przekupieni, ale oni przegrają.

Pytanie od Pana - Terapia skutkuje na Szpiczaka mnogi? - była zbyt mała grupa do badań klinicznych. Mamy dwa przypadki skutecznego leczenia 14 lat przeżycia. Ten przypadek przeszedł wszystkie terapie i 3 transplantacje szpiku. Przyjechał do nas w nawrocie choroby i my to wyleczyliśmy.

 Pytanie od Pani - czy stosują Państwo operację? - chorzy przed przyjściem do nas przechodzą selekcję - jeśli chorzy moga być leczeni skutecznie chirurgicznie, to my sie nimi nie zajmujemy. Możemy przeprowadzać także operacje, ale mamy nadzieje, że operacje nie będą musiały być w przyszłości stosowane.

Pan - Jak Pan by przybliżył procedurę, do wzięcia udziału w leczeniu w USA?. - trzeba przyjechać i określamy czy leczymy w ramach badań klinicznych, czy leczymy standardową procedurą. Leczenie może trwać nawet rok. W Polsce niestety nie ma żadnego lekarza prowadzącego.

Pan - Ile osób było leczonych Pana metodą? - powiedzmy, że jak jest 100 odmian nowotworów, to jest około 100tys genomów.

W jakiej postaci są stosowane antyneoplastony - wlew dożylny, czy pastylek? - Doustnie.

Czy myślał Pan o przeniesieniu się gdzieś? - warto byłoby się przenieśc gdzieś na zielona wyspę ;)

 Koszt leczenia, to jest koszt leków - to jest bardzo drogie leczenie - miesięcznie od 4 do 20 tysięcy.

Pani - z FDA musiał Pan długo walczyć, a jak Pan prognozuje, jak długo zajmie ten proces w Polsce? - rejestracja leków nic nie da, jeśli lekarze nie będą zainteresowani leczeniem, tą metodą.

Pani - Jak Pan ocenia to, że pod kapitalistycznym słońcem nic się nie liczy poza zyskiem? - prosze sie odnieść w kontekście swojej walki. - w żadnym innym kraju nie osiągnąłbym tyle co w stanach USA. Ludzie są zalani śmieciem telewizyjno prasowym. Trzeba obudzić ludzi.

Pani - a co z patentem? - czy zostało im cofnięte? - nie ma sensu występować na drogę sądową - patenty są uśpione. W polsce najwieksze zaintreresowanie, kiedy okazało się, że jestem zagrożony 290 latami więzienia jako polak - wówczas przyjechał Tomasz Lis, którynie był zainteresowany wynikami badań, tylko liczbą lat więzienia, którymi byłem zagrożony?

Obecnie mamy 243 patenty.

Pani - Czy leczy Pan czerwienice? - rocznie widzimy jednego chorego - bardzo rzadko.

Pani - Gdyby znalazł się lekarz, który by sie zgodził na opiekę, to musi być to oficjalnie? - oczywiście, ze podejmiemy współpracę, ale śmiałek zostanie wystawiony na działanie zapyziaków.

Pani - Po wycięciu należy przejść na profilaktykę? czy poddać się chemii? - nei da sie ustalić odgórnych zasad. Można to ustalić na podstawie badań genetycznych. Rak piersi. Jeśli mamy doczynienia ze złośliwymi takimi jak glejak wielopostaciowy mózgu, to trzeba zrobić badań genowych. na tym polega polityka - zamiast marnować te same leki na wszystkich, to trzeba zrobić badania i leczyć wycelowanymi lekami.

Badania w stanach USA są na dużo wyższym poziomie.

Część badań np. dla jelita grubego, czy raka żoładka, to robi sie w Polsce.

Pan - jaki jest koszt takiego badania? - Medicare pokrywa dla Amerykanów, a dla przyjezdnych jest to koszt około 5tys euro.

Badanie w polsce ma kosztować około 2tys złotych. Ceny będą spadać gdzieś do okoła 1000 dolarów w USA.

Pani - Czy można zrobić badanie z bloczku który jest w Centrum onkologii od 8 lat? - genom nowotworu ulega ustawicznym zmianom - obecnie to juz bedzie co innego niż 8 lat temu. Należy zrobić nową biopsję. Można też zrobić badanie krwii, ale ono jeszcze nie jest tak skuteczne jak badania na tkankach.

Mały guzek szyszynki może mieć nawet 4 różne genomy - z czterech róznych części guzka, ale możemy wyposrodkować. My staramy się zastosować taki plan leczenia, który będzie działał na 200 genów.

Adres kliniki: http://www.burzynskiclinic.com/

Spotkanie z Dr. Stanisławem Burzyńskim, twórcą leku na raka
 

Kommentar schreiben


Menu główne

Losowy produkt

19,90 PLN

14,76 PLN

Moja choroba to
 

Ostatnio na forum

Keine Beiträge vorhanden

Komentarze

Pokrewne

Gościmy

Wir haben 235 Gäste online

Cytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Od tego co jesz i pijesz zależy to,jak długo żyjesz.