Gram Zdrowia

Home

Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze

Drucken
Beitragsseiten
Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze
Objawy
Tabu
Alle Seiten
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Hemoroidy to nic innego jak naczynia, a raczej sploty naczyń, wypełnione krwią, znajdujące się w odbytnicy. Są to torbiele, które tworzą wewnątrz odbytu, które przeszkadzają w normalnym wypróżnianiu sie. Każde podrażnienie takich torbieli może być bolesne. Takie same torbiele możemy zobaczyć czasami na innych częściach swojego ciała, jednak nie zawsze są tak bolesne ze względu na inne unerwienie i ukrwienie.

O stanach chorobowych mówimy wtedy, gdy dochodzi do ich poszerzenia, powodującego zaburzenia funkcjonowania układu wydalniczego. Pojawia się wtedy dyskomfort, ból, a nawet krwawienie.


Ból, pieczenie i podatność na krwawienia to tylko niektóre z objawów towarzyszących hemoroidom. Osoby cierpiące z powodu żylaków odbytu często skarżą się również na uczucie niecałkowitego wypróżnienia, swędzenie oraz wypadanie żylaków, a więc de facto pogłębianie się stanu chorobowego.

Do przyczyn powstawania hemoroidów zaliczamy przede wszystkim zaburzenia układu wydalniczego, a więc biegunki i zaparcia, a także siedzący tryb życia oraz uprawianie niektórych sportów zawodowych (np. biegów długodystansowych).

Pewne znaczenie mogą mieć również skłonności dziedziczne. Warto też pamiętać, że na występowanie hemoroidów szczególnie narażone pozostają kobiety w ciąży.


Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze - wiele nazw, ten sam problem. Problem, który według ostatnich szacunków dotykać może w mniejszym lub większym stopniu ponad jedną czwartą dorosłych ludzi na świecie.

Hemoroidy są schorzeniem kłopotliwym, wstydliwym i bardzo uciążliwym. Jeszcze do niedawna pozostawały praktycznie tematem tabu, niewiele mówiło się o nich w mediach, z oczywistych względów wciąż rzadko kto przyznaje się do nich w trakcie prywatnych rozmów.

To jasne, że osoby cierpiące z powodu hemoroidów nie chcą się nimi przesadnie chwalić. W końcu jest to schodzenie intymne i tak powinno pozostać. Powinniśmy jednak zadbać o to, żeby hemoroidy przestały być chorobą okrytą zmową milczenia. Powinniśmy wiedzieć o nich jak najwięcej, żeby móc je skutecznie leczyć.

Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze
 

Losowy produkt

7,38 PLN

51,66 PLNCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Czy wierz że...
Od zmroku do świtu zdarza się aż 46 procent wszystkich
śmiertelnych wypadków drogowych, choć na drogach ruch jest
nawet dziesięciokrotnie mniejszy. Wtedy widzimy gorzej,
a kierowcy wielu rzeczy w ogóle nie dostrzegają.

Jeśli korzystasz z naszych dróg po zmroku zachowaj szczególną ostrożność