Gram Zdrowia

Home Masters Uleszka Gönnen Sie sich Niedomogi serca, układu krążenia i naczyń krwionośnych

Niedomogi serca, układu krążenia i naczyń krwionośnych

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

ARYTMIA

1/2 kg utartych na tarce cytryn zmieszać z 1/2 kg miodu, dodać 20 zmielonych jąder pestek moreli. Wszystko wymieszać i przyjmować rano i wieczorem po 1 łyżce przed posiłkiem.

DUSZNICA BOLESNA

Po 50 g - ziele jemioły, liść ruty, kwiat bzu czarnego, kwiatostan głogu, ziele macierzanki, ziele serdecznika, liść melisy, korzeń kozłka, ziele srebrnika (pięciornika kurze ziele gęsiego). Pić 3 razy dziennie po 1 szklance przed posiłkiem. Odbywać częste spacery na wolnym powietrzu rano i wieczorem. Zaleca się przed obiadem wypić powoli pół szklanki czerwonego wina. Ograniczyć na pewien czas potrawy rozdymajace, fasolę, groch oraz ciężkie przyprawy jak pieprz, musztarda itp. Uprawiać lekką gimnastykę na wolnym powietrzu.

DYCHAWICA SERCOWA

Po 50 g - ziele nawłoci, ziele serdecznika, ziele srebrnika, strąk fasoli, znamię kukurydzy, korzeń kozłka, kwiatostan głogu, ziele macierzanki. Pić 2-3 razy dziennie po 1 szklance. Przed spaniem nacierać plecy i piersi mokrym zimnym ręcznikiem i wytrzeć się suchym - tak przez 9 dni. Wskazana też lekka gimnastyka na wolnym powietrzu.

MIAŻDŻYCA TĘTNIC (stwardnienie naczyń, skleroza naczyń)

 • Pić na czczo po 1/2 szklanki soku z surowych ziemniaków w ciągu 14 dni.
 • Zjadać 1 grapefruita rano na czczo i wieczorem, 2 godziny po ostatnim posiłku.
 • 1 łyżkę stołową oliwy z oliwek zmieszać z sokiem z 1/2 grapefruita. Pić 1 miesiąc, a potem 1 miesiąc przerwy.
 • 100 g orzechów włoskich, 100 g rodzynek, 100 g miodu i 100 g fig przepuścić przez maszynkę do mięsa i wymieszać. Używać po 1 łyżce 2 razy dziennie. Można smarować na chleb.
 • W ciągu dnia wypijać 2-3 filiżanki zielonej herbaty. Dla przypomnienia - filiżanka, to nie szklanka. To maksimum pół szklanki. Herbaty w żadnym wypadku nie słodzić.
 • Wyszorować 250 g chrzanu, zetrzeć na tarce, zalać 3 litrami wrzątku i gotować 20 minut. Przecedzić. Pić po 1/2 szklanki 3 razy dziennie.
 • Wycisnąć 50 g czosnku i zalać 1 szklanką wódki. Odstawić w ciepłe miejsce na 3 doby. Stosować 3 razy dziennie po 8 kropel zapijając łykiem zimnej wody.
 • Pić sok z dyni po 1/3 szklanki 3 razy dziennie.
 • Pić sok z arbuza po 1 szklance 3 razy dziennie.
 • Do szklanki wsypać 1 łyżkę mąki kukurydzianej, zalać do pełna wrzątkiem i odstawić na noc. Rano na czczo wypić uważając, by nie zmącić wody osadem.
 • 1 szklanka soku z marchwi, 1 szklanka tartego chrzanu, 1 szklanka miodu i sok z 1 cytryny. Wszystko wymieszać i wlać do butelki. Przechowywać w lodówce. Używać po 1 łyżeczce 3 razy dziennie.
 • Pić sok z buraków po 1/3 szklanki 3 razy dziennie 15 minut przed jedzeniem.
 • Po 50 g - liść brzozy, liść pokrzywy, liść szałwii, ziele skrzypu polnego, ziele jemioły, kwiatostan głogu, owoc kminku, ziele krwawnika, owoc róży, morszczyn pęcherzykowy, ziele rdestu ptasiego. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance, po 70 roku życia po 1/2 szklanki przed posiłkiem.

NADCIŚNIENIE

 • Trzeba zmniejszyć ilość spożywanego mięsa, a przed jedzeniem pić 1-3 łyżeczki octu jabłkowego. Ciśnienie krwi obniża się zauważalnie. Okresowo ocet można "przegryzać" łyżeczką miodu wówczas efekt będzie jeszcze lepszy.
 • 1/2 szklanki startych surowych buraków zmieszać z 1/2 szklanki miodu kwiatowego. Przechowywać w lodówce lub w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu. Stosować po 1 łyżce 3 razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem przez 3 miesiące.
 • 2 szklanki soku z buraków, 250 g miodu, 1 cytryna, 1,5 szklanki soku z czarnej porzeczki i jedna szklanka wódki. Przyjmować po 1 łyżce 3 razy dziennie na 60 minut przed jedzeniem.
 • Wycisnąć sok z 3 kg cebuli, zmieszać z 500 g miodu, dodać przegródki z 25 włoskich orzechów i zalać to 1/2 litrem wódki. Odstawić w ciemne miejsce na 10 dni. Używać po 1 łyżce 3 razy dziennie.
 • Do szklanki wsypać łyżkę mąki kukurydzianej i zalać wrzątkiem. Odstawić na noc. Rano wypić wodę starając się nie zmącić osadu na dnie naczynia.
 • Do ciemnej butelki 0,75 litra wlać 1/2 litra wódki. Dodać 200 g zmielonego czosnku, zakryć korkiem i odstawić w ciemne miejsce na 6-8 dni. Przecedzić i przechowywać w chłodnym miejscu. Pić po 1 łyżce 3 razy dziennie przed jedzeniem.

NADCIŚNIENIE (obniżanie)

 • Z 1 kg włoskich orzechów wziąć środkowe przegródki, włożyć do szklanego naczynia i zalać 1/2 litrem wódki. Odstawić do uzyskania koloru mocnej herbaty. Pić po 1 łyżce 3 razy dziennie przed jedzeniem.
 • Do szklanki włożyć 20 g rozdrobnionego czosnku, zmieszać ze 100 g cukru-kryształu, uzupełnić do pełnej szklanki wrzątkiem i dobrze rozmieszać do rozpuszczenia się cukru. Odstawić na 4-6 godzin w ciemne i ciepłe miejsce. Przechowywać w ciemnym miejscu w zamkniętym naczyniu. Pić po 1 łyżce 3 razy dziennie przed jedzeniem.
 • Spożywac codziennie 2-3 razy dziennie po 1 łyżeczce miodu z twarogiem.
 • Codziennie pić na noc szklankę ciepłej herbaty z rozpuszczona w niej 1 łyżką miodu.
 • 1 łyżka soku z marchwi, 1 łyżka tartego chrzanu, 1 szklanka miodu i sok z 1 cytryny. Wszystkie składniki wymieszać drewniana łyżką w emaliowanym garnku. Przełożyć do szklanego, szczelnie zamknąć i przechowywać w chłodnym miejscu. Przyjmować po łyżeczce na 60 minut przed jedzeniem 3 razy dziennie przez 2 miesiące.
 • Wyszorować i sparzyć 2 cytryny. Wycisnąć sok i wypić. Skórki, koniecznie wraz z białym miąższem, zetrzeć na drobnej tarce lub zemleć w maszynce do mielenia mięsa. Włożyć do szklanego słoika, dodać łyżkę miodu i odstawić do lodówki. Używać po jednej łyżeczce przed snem aż do ustabilizowania ciśnienia.
 • Co 2-3 dni zjadać ząbek czosnku.
 • 1 cytryna, 200 g żurawiny, 200 g dzikiej róży i 200 g miodu. Cytrynę sparzyć, dobrze wytrzeć i całą zetrzeć na drobnej tarce. Żurawiny i dziką róże dobrze rozgnieść. Wszystko włożyc do szklanego naczynia, dodać miód i dobrze rozmieszać. Przykryć i odstawić na 1 dobę. Przyjmować po 1 łyżce 3 razy dziennie na 15 minut przed jedzeniem. W razie potrzeby powtarzać do całkowitego wyleczenia.
 • Zjadać przez 4 dni z rzędu po 25 dag owoców aronii. Już po tym czasie można zaobserwować dodatnie skutki. Aronia wzmacnia naczynia krwionośne.
 • Po 50 g - morszczyn pęcherzykowy, ziele jemioły, kwiatostan głogu, owoc głogu, ziele skrzypu polnego, owoc róży, korzeń kozłka, kwiat bzu czarnego, liść ruty. Pić tylko 2 3 razy dziennie po 1 szklance rano i wieczorem.
 • Najlepszym, najszybszym i najskuteczniejszym lekarstwem na nadciśnienie lub niedociśnienie jest czosnek. Posiada nieocenione właściwości LECZNICZE, bowiem REGULUJE ciśnienie - jeśli jest za duże obniża je, jeśli jest za małe - podwyższa. Podobne właściwości ma tylko skórka z cytryny wraz z białym miąższem (koniecznie z miąższem). Jeśli ktoś chce się wyleczyć z nadciśnienia lub niedociśnienia powinien używać tylko tych dwóch naturalnych leków. Obu leków należy używać codziennie aż do ustabilizowania się ciśnienia tj. około dwóch tygodni. NIEDOCIŚNIENIE
 • 1 łyżeczkę czarnej herbaty zalać wrzątkiem, przykryć i odstawić na 5-7 minut. Następnie dodać 2 łyżki śmietanki, trochę soli i 1 łyżeczkę cukru. Wszystko wymieszać i wypić kiedy ostygnie. Pić przez 7 dni rano i wieczorem na 10 minut przed posiłkiem. Potem zrobić przerwę 7 dni i znowu pić, dopóki ciśnienie nie unormuje się.
 • Co 2-3 dni zjadać ząbek czosnku aż do ustabilizowania ciśnienia. Czosnek reguluje ciśnienie. Gdy jest wysokie obniża je, gdy jest za niskie podwyższa.
 • Stanąć prosto, rece wzdłuż ciała, unieść się na palce, a następnie opuszczając się na całą stopę z całej siły uderzyć piętami o podłogę. Wykonywać rano i wieczorem po 20 razy.
 • Rytmicznie uderzać o podłogę na zmianę piętami raz lewej, raz prawej stopy. Piętą każdej nogi uderzać o podłogę po 20-30 razy. Wykonywać rano i wieczorem, dopóki ciśnienie się nie unormuje.
 • Po 50 g - ziele drapacza, ziele krwawnika, ziele serdecznika, ziele tymianku, korzeń lubczyka, ziele tasznika, liść szałwi, owoc róży, kora kasztanowca, liść melisy, korzeń kozłka. Brać tylko 1 pełną łyżeczkę mieszanki, zalać 1/2 szklanki wrzątku, przykryć na 3 godziny, przecedzić, lekko podgrzać i pić 3 razy dziennie po 1/2 szklanki przed posiłkiem. Dopuszcza się również raz dziennie filiżankę kawy, przed kolacją mały kieliszek koniaku - to pobudza akcję serca.

NERWICA SERCA

 • Po 50 g - szyszki chmielu, kwiat lawendy, ziele serdecznika, liść melisy, kwiatostan głogu, liść mięty pieprzowej, korzeń kozłka, kwiat tarniny, koszyczek rumianku, ziele macierzanki, ziele srebrnika. Pić 2-3 razy dziennie po 1 szklance przed posiłkiem.
 • Wszelkiego rodzaju nerwice, również nerwice serca najskuteczniej się zwalcza nie środkami psychotropowymi lecz psychoterapią bezlekową. Jeśli na kogoś dobrze wpływa towarzystwo, musi dobrać sobie grono przyjaciół o optymistycznym usposobieniu i wśród nich szukać od czasu do czasu uspokojenia. Na odwrót, jeżeli dany osobnik najlepiej się czuje w samotności, nie może jednak pozostawać w niej bezczynnie, lecz musi się czymkolwiek zająć. Lekką pracą fizyczną, czytaniem odpowiedniej lektury, pozostawać często wśród przyrody, w lesie, w ogrodzie czy na łące. Przeprowadzać ćwiczenie oddechu w ten sposób - w lecie po przebudzeniu się rano, wstać z łóżka, stanąć przy otwartym oknie, stopy mają być przytulone do siebie, stać prosto, obie ręce położyć na szczycie głowy (jedną na drugiej). Teraz nosem wciągać powietrze do maksimum, zatrzymać je licząc w myślach do 15, ręce zdjąć z głowy, spuścić w dół, powoli całym korpusem zginać się w dół wydychając powietrze, także do maksimum. I tak 3 razy. Potem się położyć bezwładnie na 5 minut i wstać. Codziennie uprawiać przez 9 dni.

OCZYSZCZENIE KRWI z pierwiastków promieniotwórczych

Do 100 g soku z pokrzywy dodać 100g soku z jabłek. Przyjmować raz dziennie na 30 minut przed posiłkiem. Kurację prowadzić przez 20 dni.

OCZYSZCZENIE NACZYŃ KRWIONOŚNYCH z cholesterolu i trujących związków

1 szklankę miodu, 1/2 szklanki zmielonych ziaren kopru, 1 łyżkę zmielonego korzenia waleriany (900 g) włożyć do termosu, zalać 5 litrami wrzątku, zakręcić i odstawić na dobę. Odcedzić, przelać do butelek. Przechowywać na dolnej półce lodówki. Przyjmować po 50 g przed posiłkiem (lekko podgrzane) az do wyczerpania całej porcji.

OSŁABIENIE MIĘŚNIA SERCOWEGO

Po 50 g - ziele serdecznika, kwiatostan głogu, owoc głogu, korzeń lubczyka, korzeń kozłka, liść melisy, owoc róży, liść pokrzywy, kwiatostan kocanki. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance przed posiłkiem. Odbywać częste spacery na wolnym powietrzu rano i wieczorem. Zaleca się przed obiadem wypić powoli pół szklanki czerwonego wina.

ROZSZERZANIE ŻYŁ

 • Założyć czyste bawełniane skarpetki i pochodzić w nich po porannej rosie, aby zamokły. Nosić je do wyschnięcia.
 • Zielone włoskie orzechy zalać oliwą z oliwek i odstawić na 4 godziny w nasłonecznione miejsce. Po upływie tego czasu otrzymaną mieszanką nasmarować żyły.

WZMOCNIENIE SERCA I OCZYSZCZENIE KRWI dla osób, które piją mleko

Pić na czczo 1/3 litra ciepłego tłustego, gotowanego mleka (najlepiej wiejskiego), do którego należy wcisnąć sok z 1 cytryny. Powtórzyć o godzinie 12.00. Trzeci raz wypić przed snem. Nie jest konieczna specjalna dieta i można odżywiać się jak zwykle. Kuracja trwa 2 tygodnie.

ZAKRZEPOWE ZAPALENIE ŻYŁ

 • 50 g owoców kasztanowca pokroić w kostki i zalać 1/2 litrem wódki. Odstawić na 2 tygodnie w ciemne i ciepłe miejsce. Przyjmować przez 1 miesiąc po 30-40 kropel 3 razy dziennie.
 • 250 g oczyszczonego czosnku wycisnąć i zmieszać z 350 g płynnego miodu, dokładnie wymieszać i odstawić na tydzień. Przyjmować po 1 łyżce 3 razy dziennie na 40 minut przed jedzeniem.
 • Przy wystąpieniu wrzodów kłaść na nie papkę ze świeżo startego ziemniaka warstwę grubości 1 cm, z wierzchu nakryć gazę i zabandażować na 4-6 warstw. Pozostawić na 4 godziny. Po 2 godzinach powtórzyć.
 • Założyć nowe, bawełniane skarpety i pochodzić w nich po mokrej trawie dopóki nie przemiękną. Nie zdejmować, dać im wyschnąć na nogach. Zabieg powtarzać wielokrotnie.
 • Smarować nogi octem jabłkowym.
 • Masować nogi z dołu do góry miękką szczoteczką 3-5 minut codziennie rano i wieczorem.
 • Po 50 g - ziele nawłoci, ziele jemioły, liść ruty, ziele serdecznika, kwiatostan głogu, kwiat wiązówki, kora wierzby, kwiat bzu czarnego, liść brzozy. Pić 2-3 razy dziennie po 1 szklance przed posiłkiem. Na wypadek zatorów powstałych w żyłach, a zwłaszcza w płucach oraz przy silnych obrzekach i bólach nóg, trzeba niezwłocznie wezwać lekarza. Równocześnie należy stosować kurację ziołową jako pomocniczą.

ZAPALENIE MIĘŚNIA SERCOWEGO

Po 50 g - owoc jarzębiny, owoc róży, korzeń lubczyka, ziele serdecznika, kwiatostan głogu, kwiat tarniny, liść melisy, ziele krwawnika, ziele nostrzyka. Pić 2 razy dziennie po 1/2 szklanki rano i przed kolacją. Przed samym śniadaniem rozpuścić łyżeczkę miodu w szklance herbaty lub mleka i wypić. Tak przez 3 tygodnie praktykować.

ZIMNE STOPY

2 razy w tygodniu przez 2 miesiące zakładać na nogi skarpety zamoczone w zimnej wodzie z dodatkiem octu. Nosić do wyschnięcia. Krążenie krwi radykalnie się poprawia.

ŻYLAKI

 • Rano i wieczorem przemywać skórę octem jabłkowym w miejscach, gdzie są rozszerzone żyły i rozcierać. Oprócz tego 2 razy dziennie pić 1 szklankę ciepłej przegotowanej wody z rozpuszczonymi w niej 2 łyżeczkami octu jabłkowego. Po miesiącu stosowania regularnych zabiegów żyły zaczną się zwężać.
 • Na noc przykładać 3 warstwy liści kapusty na powierzchnię większą niż objęta dolegliwością. Przykryć watą i lekko zabandażować.

Do picia - po 50 g - ziele szanty, ziele krwawnika, ziele rdestu ptasiego, kora kasztanowca, kora wierzby, liść podbiału, kwiatostan głogu, owoc róży, ziele jemioły. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance przed posiłkiem.
Na kompres - po 50 g - kora kasztanowca, kłącze tataraku, liść podbiału, koszyczki arniki, ziele drapacza. Wszystkie te zioła (na kompres) zmieszać razem i każdorazowo brać 5 łyżek tej mieszanki, zalać 1 litrem wody, gotować 10 minut, odstawić na 30 minut, przecedzić i nasączać tym odwarem czystą szmatkę, którą należy okładać nogi. Zmieniać i tak długo robić kompresy aż się wyczerpie odwar. Jeszcze skuteczniejszym lekiem na krwawiące żylaki jest maść propolisowa, w braku jej maść żywokostowa. Smarować obrzeża rany i lekko zabandażować.

Niedomogi serca, układu krążenia i naczyń krwionośnych
 

Kommentar schreiben


Menu główne

Losowy produkt

3,69 PLN

5,00 PLNCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

W Polsce rośnie liczba wypadków spowodowanych przez
kierowców odurzonych lekami.
Już co 13 z ok 50 tys. wypadków, jakie wydarzyły się na
polskich drogach w 2007 roku, był spowodowany z winy
kierowcy pod wpływem leków.

Cytat z artykułu "Łykałeś nie jedź" Marceliny Szumer
Dziennik Metro nr 1250, 18-20 styczeń 2008