Gram Zdrowia

Home Masters Uleszka Bemerkenswert Kohl Co i jak stosować?

Co i jak stosować?

Drucken
Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.

Doktor Górnicka podaje sposoby wykorzystania kapusty w lecznictwie zastrzegając, że pisze to na podstawie doświadczeń lekarzy francuskich.

Afonia (utrata głosu)
Sok z kapusty z małym dodatkiem miodu do spożywania i do płukania. Spożywać surówkę z kapusty z czerwonym burakiem.

Alkoholizm
(środki odwykowe). Spożywanie kapusty surowej lub duszonej oraz świeżego soku działa odtruwająco i odwykowo. knockoff christian louboutin sneakers Cheap Christian Louboutin faux christian louboutin ladie lou

Anemia
Jedna do dwóch szklanek dziennie soku z surowej kapusty.

Angina
Liście z kapusty jako okład na szyję na noc uśmierzają bóle i pomagają w detoksykacji poprzez wydalanie trucizn z organizmu. Płukanie gardła sokiem z kapusty ma działanie czyszczące, gojące i zabliźniające.

Astenia (zmęczenie, słabość ogólna)
Dziennie popijać do 2 szklanek soku. Stosować reguły prawidłowych zestawów produktów spożywczych. Unikać zdenerwowania i niewłaściwej przemiany materii.

Astma (zapalenia oskrzeli, bronchit, katar sienny)
3-4 liście kapusty jako okład na pierś i na szyję, u podstawy płuc lub na łopatki, według lokalizacji bólu. Zostawić na 3-4 godziny, a następnie całą noc. Na przewlekły bronchit stosować mieszankę - wywar z 60 g kapusty gotowanej w 1/2 litrze wody przez 1 godzinę. Pod koniec gotowania dodać 60 g miodu. Popijać do 2 szklanek soku dziennie.

Bezsenność
Na noc przyłożyć 3 liście na kark, a niekiedy na nogi.

Biegunka (bóle jelitowe, bóle żołądkowe)
Stosować przez całą dobę okłady z kapusty na brzuch. Spożywać kapustę długo gotowaną i popijać wywar. Spożywać sok gotowany z borówki czarnej i pyłek kwiatowy. Przyczyną może być nieodpowiedni zestaw pokarmów albo zatrucie polekowe. O wyborze środka ziołowego decyduje lekarz. Bardzo korzystnie działa syrop z niedojrzałych orzechów włoskich drobno posiekanych i zasypanych cukrem. Zażywać 1/2 łyżeczki co godzinę.

Ból głowy (silny i uporczywy)
Przyłożyć dwa liście do czoła i 3 liście na kark na 4 godziny lub na całą noc. Przyłożyć liście do strefy wątroby.

Ból lędźwiowy (postrzał)
Przyłożyć 3 warstwy liści na 4 godziny lub na noc. Kontynuować aż do uśmierzenia bólu. Konsultować u lekarza.

Bóle reumatyczne (bóle mięśni,dna, artretyzm)
Przykładać liście kapusty. Popijać sok.

Choroba serca
Przykładanie miejscowe liści zmniejsza przekrwienie i normalizuje krwioobieg. Zostawić 3 liście na kilka godzin. Jest to leczenie pomocnicze.

Czyrak (ropień, wąglik)
Przykładać surowe liście na 2-4 godzin lub na całą noc aż do eliminacji ropienia. Popijać świeży sok i jeść kapustę surową lub duszoną.

Cukrzyca
Popijać świeży sok do 2 szklanek dziennie. Spożywać cebulę. Stosować liście pelargonii. Ważne! Tylko w stwierdzonym stadium początkowym. W chorobie rozwiniętej może być tylko działaniem wspomagającym.

Egzemy
Stosować okłady z kapusty przez 1 miesiąc, godzinę dziennie. Jeżeli egzema jest sucha, należy uprzednio oliwić każdy liść. Jeść kapustę surową i duszoną. Popijać świeży sok.

Gangrena (nekroza, martwica)
Przykładać surowe liście. Patrz też ? rany.

Głuchota
Wkraplać do uszu mieszankę soków z kapusty i cytryny (po połowie).

Gruźlica (zapalenie opłucnej)
Delikatne działanie rewulsyjne liścia z kapusty jest bardzo korzystne. Przykłada się 3-4 liście na miejsce dolegliwe na całą noc. Popijać do 2 szklanek soku ze świeżej kapusty dziennie.

Hemoroidy
Stosować zestaw ziół Rektosan. Wkładać do odbytu liście w formie czopka na noc na 4 godziny.

Kac
Na kaca - głód i praca. Nie uzywać "klinów", pić sok z kiszonej kapusty.

Kamienie moczowe
Popijać 2 szklanki soku dziennie.

Katar
Stosować 1 łyżkę syropu 3-4 razy dziennie do naparu kaszlowego. Skład syropu - 500 g soku z kapusty czerwonej, 5 g szafranu, 250 g miodu. Zagotować.

Kolka wątrobowa (kolka żółciowa)
Do zbolałego miejsca przykładać liście. Wszystkie inne leki uspokajające są również pochodzenia roślinnego.

Liszajec
Popijać sok.

Łojotok
Popijać sok.

Macica (zapalenie)
Przykładać liście do dolnej części brzycha, co zmniejsza przekrwienie w pasie miednicowym. Konsultować u lekarza.

Marskość wątroby
Popijać sok ze świeżej kapusty. Popijać glinkę.

Maseczka kosmetyczna
Przykładanie liści ożywia tkanki i absorbuje nieczystości. Przykładanie kapusty na 1/2 godziny regeneruje i oczyszcza skórę, poprawia krwioobieg, absorbuje skupiska tłuszczu z tkanki podskórnej. Podobnie działa brzoskwinia, truskawka i ogórek.

Migrena
Przyłożyć 2-3 warstwy liści na zbolałe miejsce, nadto na wątrobę lub na dolną część brzucha w zależności od źródła migreny.

Nadciśnienie
Przykładać liście do łydek, na pas lędźwiowy, na kark na 2-3 godziny lub na całą noc.

Nerwowość
Popijać 2 szklanki soku dziennie.

Nerwoból (zębowy, twarzowy, reumatyczny, rwa kulszowa)
Przykładanie liści na przebiegu bolesnego nerwu uspokaja stopniowo ból. Liści nie ogrzewać. 3 warstwy liści przykłada się na 4 godziny pod koniec dnia lub na całą noc.

Nieżyt jelit
Popijać sok. Zjadać rano 2 łyżki kapusty kiszonej.

Obrzęki
Popijać 1-2 szklanki soku dziennie.

Oczy (podrażnione, łzawiące, zaczerwienione, zapalenie spojówek)
Wprowadzić do oka kilka kropli świeżego soku wieczorem przed snem. Można również przemywać oczy naparem z rumianku, chabru, bławatka, płatków z róży, wody solonej (1 łyżeczka soli morskiej na 500 g wody), cytryną (1 kropla do każdego oka 2-3 razy dziennie).

Odmrożenia (z pęcherzykami)
Przykładać liście.

Oparzenia
Jak najszybciej przyłożyć zmiażdżone liście. Uśmierza to bóle i działa gojąco. Na oparzenia I stopnia można przyłożyć gotowane obierki z ziemniaków lub tartej marchwi. W przypadku oparzeń II i III stopnia o leczeniu decyduje lekarz.

Opryszczki skórne
Przykładać liście na noc i zmywać rano sokiem. Często potrzebna jest konsultacja lekarska.

Owrzodzenia żylakowe goleni
Jest około 34 typów owrzodzeń. Kapusta jest tutaj wyborowym lekiem. Przykładanie liści na 4 godziny dziennie lub na noc kończy się przeważnie zagojeniem rany.

Pęcherzyk żółciowy
Przyłożyć na noc 3 liście na górną część brzucha, w razie potrzeby także w ciągu dnia.

Półpasiec
Liście uśmierzają bóle. Stosować 3-4 razy dziennie po 4 godziny. Na pęcherzyki półpaśca pomagają lepiej olejki eteryczne. Półpasiec w początkowej fazie jest do wyleczenia w ciągu kilku dni. Jak postępować decyduje lekarz.

Prostata
Przykładać co drugi wieczór liście na dolną część brzucha, a w wolne dni na krocze na całą dobę.

Przekrwienie mózgu (udar słoneczny)
Przykładać 3-4 liście na głowę i kark co 4 godziny z przerwą 2-3 godziny.

Rany zwykłe
Oczyścić ranę z ropy i szczerniałej krwi, obmyć gotowaną wodą z solą morską (1 łyżeczka na szklankę wody) Zmieniać bandaże aż do kompletnego zagojenia rany. Na początku zmienia się okład z kapusty co 2 godziny a później co 4 godziny. Bandaż wieczorny pozostawiamy na noc, jeżeli przypadek nie jest groźny. W przeciwnym wypadku zmieniać bandaż częściej i oczyszczać ranę.

Robaki jelitowe
Popijać rano przez 3 kolejne dni szklankę soku (dla dzieci 20-30 g) dziennie. W razie potrzeby uzupełnić okładem z liści na dolną część brzucha na noc. Można również podawać choremu czosnek, nasiona kapusty, dynię zwyczajną.

Ropień zimny
Przykładać liście i popijać sok do 2 szklanek dziennie.

Skaza moczowa
Pić 2 szklanki soku dziennie.

Skaza dnawa (zapalenie)
Pić 2 szklanki soku dziennie.

Skóra popękana
Przykładać miejscowo liście moczone w oleju słonecznikowym lub z oliwek.

Sinusitis (nieżyt nosa, katar)
Jest to zapalenie zatok przynosowych (jam bocznych nosa). Przyłożyć 3 warstwy liści. Rano i wieczorem wpuścić 1/2 łyżeczki soku do nozdrzy. Stosować inhalacje z mieszanki olejków eterycznych, z igliwia sosny, tymianku, lawendy, z eukaliptusa, dając 20 kropli do czaszy z gorącą wodą.

Stłuczenie (kontuzja)
Przykładać liście.

Stan depresji
Popijać dziennie do 2 szklanek soku.

Skąpomocz
Popijać dziennie do 2 szklanek soku.

Szkorbut
Popijać dziennie do 2 szklanek soku. Jeść surówkę.

Tętnica (zapalenie)
Przyłożyć 3-4 liście jako okład na noc. Uśmierza to bóle i poprawia krążenie krwi.

Twarda wątroba
Przykładać liście, które mają działanie rewulsyjne i zmniejszają przekrwienie. Działa to uspokajająco, łagodząco i uśmierzająco na bóle wątroby w przypadkach dolegliwości pęcherzyka żółciowego i niewydolności wątroby. Przykładać warstwę z 3 liści zarówno w dzień co 4 godziny, jak i na noc. Do ziół leczących wątrobę zaliczmy też czarną rzodkiew, liście karczocha, nawłoć pospolitą, ostropest plamisty, korzeń mniszka, korzeń podróżnika (leki Herbapolu - Syrimalol, Fitolizyna).

Ukąszenia owadów
Szybko natrzeć liściem i zrobić bandaż z liści. Stosuje się również por, cebulę, czosnek, szałwię, lawendę, natkę pietruszki i inne zawierające olejki eteryczne.

Węzły chłonne, zapalenie
Przykładanie liści uspokaja bóle i pomaga w usunięciu toksyn.

Wrzód żołądka
Popijać 2-3 szklanki soku dziennie.

Zapalenie zatok
Przyłożyć 2 liście na 4 godziny lub na całą noc. Rano i wieczorem wprowadzać do nozdrzy 1/2 łyżeczki świeżego soku. Stosować inhalację z olejków eterycznych.

Zapalenie okrężnicy
Przyłożyć 3-4 liście na brzuch na noc. Popijać 1-3 szklanki soku dziennie między posiłkami. Po miesiącu zrobić kilkudniową przerwę. Zaleca się również stosowanie olejków aromatycznych i pyłku kwiatowego. Korzystny jest również sok z borówki.

Zapalenie oskrzeli
Stosować sok z kapusty z dodatkiem soku z czarnej rzepy i kilku kropel cytryny, osłodzony cukrem lub miodem.

Zapalenie stawów
Pić sok. Jeść kapustę duszoną w oleju słonecznikowym z dodatkiem szczypty kminku, robić na noc okłady z liści świeżej kapusty.

Zaparcie
Popijać wodę z gotowanej kapusty 2-4 szklanki dziennie.

Zwichnięcia
Przykładać rano i wieczorem po 3 liście, przykryć watą i delikatnie zabandażować. Sprzyja to odpływowi wysiłku z uszkodzonej części kończyny. Zmniejsza przekrwienie.

Żylaki (zapalenie tętnic)
Okłady z liści zmniejszają przekrwienie. Dotyczy to również ciężkich nóg i sinicy skóry. Na noc przyłożyć 3 warstwy liści na powierzchnię wiekszą niż objęta dolegliwością. Przykryć watą, lekko zabandażować. Aktywuje to krwioobieg, ożywia tkanki, oczyszcza włośniczki z nieczystych substancji.

Co i jak stosować?
 

Kommentar schreiben


Menu główneCytat

Es gibt keine Übersetzung gerade jetzt, aber wir können dies für Sie tun, wenn Sie möchten - schreiben Sie einfach ein Kommentar. Wir können auch bessere Übersetzung, wenn Google Übersetzer ist nicht genug für Sie.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
Albert Einstein