Gram Zdrowia

Dieta optymalna

Drukuj

Dr J. Kwaśniewski twórca żywienia optymalnego jako lekarz medycyny pracował swego czasu w sanatorium wojskowym, gdzie początkowo zajmował się tylko leczeniem, a potem przydzielono mu nowe zadanie, został dietetykiem. I tak rozpoczęła się jego droga z żywieniem ludzi. Początkowo też liczył kalorie, białka, węglowodany, tłuszcze, aż nauczył się składu chemicznego wszystkich produktów na pamięć i doszedł do wniosku, że nietędy droga do właściwego żywienia. high quality copy shoes Replica Christian Louboutin christian louboutins high quality fauxKwaśniewski odrzucił naukowe autorytety i stworzył własny model żywienia oparty na ustaleniu wielkości proporcji między trzema podstawowymi składnikami żywności: białkiem, tłuszczem i węglowodanami. Stosunek tych składników w żywieniu optymalnym wynosi 1:2,5-3,5:0,3-0,5 (B:T:W), natomiast w żywieniu racjonalnym rekomendowanym przez Instytut Żywności i Żywienia w Polsce stosunek ten wynosi 1:0,9:3,7.

Żywienie Optymalne zaleca spożywanie właściwie dobranych pod względem rodzaju i budowy tkanek zwierzęcych. Innymi słowy zaleca się spożywanie tych tkanek, które w organizmie wymagają odnowienia. Przykładowo: gdy chorujesz na wątrobę, zgodnie z kanonami Żywienia Optymalnego powinieneś zwiększyć spożycie smażonej wątróbki; masz chore stawy, spożywaj chrząstki, powięzi i ścięgna.

Dieta optymalna
 

Komentarze   

 
Lucyna
+1 #1 Lucyna 2010-12-21 19:24
najlepsza dietaq pod sloncem :) szkoda ze tak wiele ludzi daje sie mamic jakimis srodziemnomorsk imi itp - łudzą się, że jedzą zdrowo, ale jak może być zdrowe jedzenie, które kilka tysięcy kilometrów musiało przebyć na nasze stoły? no może z wyjątkiem oleju z oliwek, któremu pewnie nie szkodzi transport.
nie dajmy się zwariować najlepsze jedzenie mamy pod nosem, tylko nie dajmy go psuc konserwantami i roznymi innymi polepszaczami z supermarketow. tylko prosto od chłopa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Moja dieta to:
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości