Gram Zdrowia

Home
woda

Bóle w plecach, krzyżu, stawach, przeciwzapalne, ogólnie wzmacniające.
Czas trwania - 15-20 minut,
Temperatura - 35-37°C.
Dodać do wody kąpielowej - 300 g kwiatu rumianku zaparzyć w 5 litrach wrzątku i odstawić na 2 godziny, przecedzić i wlać do wanny.

Niskie ciśnienie, astma, bronchit, choroby skóry, przeciwzapalne, oczyszcza stawy.
Czas trwania - 15-20 minut,
Temperatura - 34°C.
Dodać do wody kąpielowej - 200 g liści szałwi zaparzyć w 5 litrach wrzątku i odstawić na 2 godziny, przecedzić i wlać do wanny.

Więcej…  

Herbata oczyszczająca organizm
50 g korzenia łopianu, 50 g kłącza perzu, 50 g korzenia wilżyny ciernistej, 3-5 szt. owocu jałowca. łopian, perz i wilżynę wymieszać. 4 łyżki mieszanki gotować w 1 litrze wody pod przykryciem około 15 minut. Zdjąć z ognia, dołożyć owoce jałowca i wlać do termosu. Wypić w ciągu dnia.

Więcej…  
Co to jest woda destylowana. Jak zrobić wodę destylowaną. Sposoby destylacji. Czym się różni od wody demineralizowanej (dejonizowanej).faux christian louboutin red bottom herls replica christian louboutin us louboutin shoes imitation
 

Lodówka donica-w-donicy, znana również jako zeer الزير w arabskim, jest urządzeniem chłodniczym, które utrzymuje żywność w chłodzie bez energii elektrycznej,  używane jest chłodzenie przez parowanie. 

Żeby wykonać tą lodówkę należy kupić dwie gliniane donice o różnych rozmiarach. W obu należy zakorkować otwory na spodach. Do większej donicy nasypujemy piasku i stawiamy na nim mniejszą donicę. Dosypujemy piasek pomiędzy oboma donicami i zalewamy wodą. Odparowywujaca woda powoduje ochładzanie wnętrza mniejszej donicy.

Pomimo, że zasada działania urządzeniajest  znana od wieków, to nowoczesne urządzenia została opracowana przez wykładowcę Mohammed Bah Abba w nowoczesnych Nigerii i rozpowszechniane przez jego firmę, Horizons Mobah Wsi.

http://www.youtube.com/watch?v=bSZH0K-Qhuw

Więcej…  

Film "Woda. Wielka Tajemnica" składa się z wypowiedzi wybitnych naukowców i badaczy z Rosji (m.in. Korotkov), Japonii (Emoto), Kazachstanu, Szwajcarii, Izraela, USA, Anglii, Austrii, Argentyny, Chin i Tybetu, którzy przedstawiają wyniki swoich badań i doświadczeń z wodą. Większość badaczy twierdzi, że woda posiada właściwości, które wykraczają daleko poza nasze zwykłe codzienne wyobrażenia...dzięki wodzie możemy dostrzec fakt, że nasze myśli wywierają wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

http://www.youtube.com/watch?v=SppiDB-hmzY 

Woda była wykorzystywana do kruszenia skał. Wlewano w szpary i czekano na mróz, podczas któego woda rozszerzaała się i powodowała kruszenie skał.

W kiełkującym ziarnie woda powoduje ciśnienie 400 atmosfer.Bardzo silny wpływ na strukturę wody, mają ludzkie myśli.

Więcej…  

woda destylowana, dejonizowana, pitnaCo jakiś czas spotykam się z fanatykami mineralizacji wody, którzy fanatycznie wierza w to że woda musi być mineralna, ale nie wiedzą jak bardzo itd. Straszą, że gdyby człowiek pił wodę destylowaną to by umarł z powodu wytracenia minerałów i nie zachowania równowagi, Ci którzy czytali strone o nas wiedzą, że naszym mottem jest, że to dawka czyni truciznę. Tak więc poniżej fragment artykułu, w którym jest opisany konkurs przy pomocy którego określono dawke trującą zwykłej wody. Dla destylowanej jeszcze nikt tego nie określił - z naszego doświadczenia wynika, że 0,5l wdoy dejonizowanej dziennie nie robia krzywdy.

 

Wypiła 7,5 litra wody i zmarła!


Czy woda może zabić? Najwyraźniej tak i wcale nie chodzi tu o utonięcie. 28-letnia Jennifer Strange, matka trójki dzieci, zmarła w październiku 2009 r. w wyniku zatrucia wodą po tym jak wzięła udział w konkursie polegającym na wypiciu jak największej ilości wody bez korzystania z toalety lub wymiotowania. 

Więcej…  

Picie 1-2 szklanek kawy lub herbaty dziennie jest nawet korzystne, gdyż w takiej ilości wpływają korzystnie na układ krążenia, odżywiają nasz mięsień sercowy i mózg. Z herbat najlepsza dla zdrowia jest herbata zielona (zawiera 80 niezbędnych dla zdrowia elementów). Wzmacnia zęby, oczyszcza krew, oczyszcza pory naszej skóry, profilaktycznie przeciwdziała tworzeniu się kamieni w wątrobie, nerkach, pęcherzu moczowym i posiada właściwości bakteriobójcze. Pić należy słabo zaparzoną, gdyż mocna podrażnia układ pokarmowy. Czarne herbaty są mniej korzystne z uwagi na zawartość substancji garbnikowych, które wysuszają układ pokarmowy. Można to usunąć dodając do herbaty podczas jej parzenia listek laurowy. Herbata nabiera delikatniejszego aromatu, a szkodliwe substancje zanikają. Herbatę należy pić tylko świeżo zaparzoną. Ta, która "odstała" kilka godzin już zawiera szkodliwe dla organizmu substancje.

Picie podczas spożywania pokarmów jest nie wskazane, gdyż płyny rozcieńczają soki żołądkowe, co zaburza proces trawienia. Płyny przyjmować na 15-20 minut przed posiłkiem. Jeśli po posiłku odczuwamy pragnienie należy kilkakrotnie przepłukać usta. Jeśli suchość się utrzymuje należy zjeść jedno jabłko. Umyte jabłko jemy całe - ze skórką oraz nasionami i komora nasienną, wypluwając tylko to, czego nie można przeżuć. W 6 nasionkach jabłka znajduje się dobowa dawka jodu.

Parzenie herbaty według ojca Grande:

o. GRANDE Do gotowania herbaty przeznaczamy osobny wyparzony, emaliowany czajnik. Suchą herbatę zalewamy wodą, doprowadzamy do wrzenia, gotujemy przez 2 minuty i odstawiamy na pół godziny by "naciągnęła". Z tak przygotowanej esencji robimy herbatę. Dobrze zaparzona, mocna herbata zabezpiecza przed chorobami krążenia, serca, niewydolnością mózgu, kłopotami z zapaleniem śluzówki na tle ataku szczepów wirusowych, a nawet przed grypą.

knockoff christian louboutin ladies shoes christian louboutin replica red bottom shoes knockoff
 

Szklanka wody wypita przed snem eliminuje poczucie głodu podczas całej nocy u prawie 100% osób, które przestrzegają diety - wykazuje badanie na Uniwersytecie Waszyngtońskim.

Brak wody jest głównym powodem uczucia zmęczenia w ciągu dnia.

Początkowe badania wskazują, że 8 do 10 szklanek wody dziennie może znacznie zmniejszyć bóle pleców i stawów u 80% osób, które cierpią na te bóle.

Zwykłe zmniejszenie wody w ciele ludzkim o 2% może spowodować krótkotrwałe zakłócenie pamięci, problemy z liczeniem i trudności z koncentracją w używaniu komputera albo czytania.

Picie 5 szklanek wody w ciągu dnia:

- Zmniejsza ryzyko raka odbytnicy o 45%
- Może zmniejszyć ryzyko raka piersi o 79%
- i o 50% prawdopodobieństwa raka pęcherza.

Czy wypijasz codziennie odpowiednią ilość wody?

imitation christin loubitons Replica louboutin shoes christian louboutin cheap replica shoes
Więcej…  

Zewsząd słyszymy, że najlepszymi wodami są mineralne, w których skład wchodzi dużo minerałów, aco by było jeśli prawda byłaby zupełnie odwrotna? Jeśli tak naprawdę funkcją wody w ciele byłoby idealne rozpuszczanie wszystkiego? - bowiem nie od dziś wiemy, że woda jest idealnym rozpuszczalnikiem.

faux christian louboutin shoes net knockoff christian louboutin replica christian louboutin wedding shoes
Więcej…  

Człowiek w dwóch trzecich składa się z wody i dlatego jest ona dla nas najważniejszym składnikiem odżywczym. W ciągu jednego dnia człowiek traci 1,5 litra wody wydalanej przez skórę, płuca i przez nerki, co zapewnia usunięcie substancji toksycznych. Podczas spalania glukozy wytwarzana jest jedna trzecia litra wody, dlatego powinniśmy sobie zapewnić w ciągu dnia około 2 litrów płynów pochodzących z pokarmów stałych jak i płynnych. W pokarmie najwięcej wody jest w świeżych warzywach i owocach, które zawierają jej około 90%. Cztery owoce i cztery porcje warzyw (około 1,1 kg) zapewniają około 1 litra wody i pozostały litr należy wypić w postaci rozcienczonych soków owocowych lub herbatek ziołowych czy owocowych. Alkohol, kawa i herbata nie są zalecane, gdyż powodują "ucieczkę" wody i substancji mineralnych z organizmu.

Woda wodociągowa

Popularna "kranówka", na którą jesteśmy w zasadzie skazani, zawiera w sobie nierozpuszczalne sole wapnia i żelaza, które odkładają się w naszym organizmie w formie szkodliwych osadów. Woda prosto z kranu zawiera też szkodliwy dla zdrowia chlor i jego związki oraz domieszki związków promieniotwórczych, które nie są usuwane podczas gotowania. Dlatego przed użyciem wody (nawet do podlewania kwiatów) należy odstawić ją na 2-3 godziny, by pozbyć się chloru. Podczas gotowania wody zmienia się jej naturalna struktura czyniąc ją "martwą".

Woda mineralna

Woda mineralna - w Polsce, pod wpływem lobbingu producentów wód mineralnych, zmieniono przepisy dotyczące wody mineralnej (zmniejszono normę zawartości soli mineralnych w 1 litrze wody z 1000 mg na minimum 300 mg), co spowodowało, że sprzedawane wody prawie się nie różnią od zwykłej "Perły wodociągu". Woda "wydobywana z głębokości 800 m" jest zapewne chwytem reklamowym polegającym na zamianie słów "z odległości" na "z głębokości", co doskonale oddaje jakość wody. Pomimo wszystko używając wody mineralnej (do picia czy gotowania) przez 2-4 tygodnie należy koniecznie zrobić przerwę na 3-4 miesiące. Ciągłe picie wody mineralnej przez dzieci jest szczególnie nie wskazane.

Woda strukturowana

Woda "strukturowana" - najlepsza do spożycia i najkorzystniejsza dla zdrowia. Tego rodzaju woda zawarta jest w sokach owoców i warzyw oraz w roztopionym lodzie (oczywiście nie naszym, który zawiera wszystkie zanieczyszczenia unoszące się w atmosferze). Najbardziej widocznymi zmianami wynikającymi ze stosowania "złej" wody są zmarszczki, spowodowane wysychaniem wody w naszych komórkach. Jak zrobić wodę "strukturowaną":

TOMBAK Zwykłą wodę wodociągową wlać do garnka o dowolnej wielkości (wysokość zależy od wymiarów zamrażalnika lodówki). Odstawić do ulotnienia się chloru, zagotować, przykryć pokrywką, ostudzić. Wstawić do zamrażalnika na 2-3 godziny. Po wyjęciu przebić warstwę lodu i zlać wodę do innego pojemnika. Woda ta ma taką samą strukturę, jak woda w naszych komórkach. W zimie jest to dużo prostsze, ale zamarzniętej wody nie podgrzewać, ale czekać jak się roztopi sama.

 

Jedna szklanka takiej wody na czczo poprawia samopoczucie i wygląd zewnętrzny. Pić należy małymi łyczkami, a jeśli ktoś nie potrafi, to należy pić przez słomkę, która sama "wymusza" małe łyki. Picie takiej wody poleca się szczególnie ludziom w podeszłym wieku, ponieważ wymywa ona nie tylko złogi, ale też martwe i stare komórki, co stanowi doskonałą profilaktykę.

o. GRANDE Zwykłą wodę wodociągową wlać do garnka (w zależności od potrzeb) i trzymać odkrytą przez całą noc, żeby uleciał chlor. Potem gotujemy przez 10 minut, studzimy i rozlewamy do plastikowych butelek po wodzie mineralnej. Układamy je w zamrażalniku na kilka godzin. Uważać należy by woda całkowicie nie zamarzła, bo otrzymamy efekt wybuchu granatu. Wyjmujemy, gdy częściowo przemieni się w lód. Po przemrożeniu, woda nabiera smaku i charakteru wody pierwotnej, szybciej gasi pragnienie, nie działa przeziębiająco, nawet jeśli jeszcze lód stoi w butelce. W czasie przemrożenia podlega procesowi zbliżonemu do oczyszczającej destylacji i świetnie nadaje się do bezpośredniego spożycia.

Woda krzemionkowa

o. GRANDE Kto chce mieć w domu dobrą krzemionkową wodę, którą orzeźwi się o każdej porze roku, niech zrobi tak: pół kilograma suszonego skrzypu pokruszyć, wsypać do emaliowanego garnka, zalać przefiltrowaną wodą, zostawić na noc. Rano pogotować 20 minut, odstawić. Kiedy ustoi się, przecedzić przez niezbyt gęste sitko, wlać do kamiennego wyziębionego garnka. Garnek paruje i nie pozwoli, by woda się nagrzała i w ten sposób pozyskujemy krzemionkę - wyśmienitą, twardą wodę wprost do picia, do herbaty, do mycia zębów, do gotowania zup.

knockoff christian louboutin ladie lou Replica christian louboutin shoes knockoff christian louboutin shoes & bags in usa
 
Powered by Tags for Joomla

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 338 gości