niedziela, 20 grudnia 2009
admin
Szczególne właściwości mają świeże liście. Stosowane zewnętrznie leczą następujące choroby: katar, zapalenie oskrzeli, choroby żołądkowo-jelitowe, wątrobowe, pęcherzowe, egzemę, opryszki, trądzik, łupież, gangreny i martwice, guzy i nowotwory, hemoroidy, różne infekcje (ropienie, ropowica, czyraki, zastrzał), nerwobóle reumatyczne, zębowe, nerwu twarzowego, dnawy, kolkę nerkową, oparzenia, pęknięcia i odmroziny z pęcherzami, półpasiec i gorączki napadowe, przerost węzłów chłonnych, wykwity skórne w kile, ropień zimny, gruźlicę stawową i kostną, stłuczenia, siniaki, silne bóle głowy, migrenę, ukąszenia, zapalenia opłucnej, astmę, zapalenie naczyń chłonnych, włośniczek, dolegliwości naczyniowe, żylaki, obrzęk migdałków podniebiennych.
knockoff christian louboutin shoes net Christian louboutin replica shoes replica christian loubotins for cheap
Więcej…
niedziela, 20 grudnia 2009
admin
- Zimą i wiosną nie spożywać nadmiernie pomidorów i ogórków. Wymienione warzywa są hodowane sztucznie, albo zrywane niedojrzałe, dlatego też szybko gniją i psują się. Żeby zwiększyć termin przechowywania poddawane są działaniu różnorodnych środków.
- Wiele osób narzeka, że nie może spożywać surowych warzyw. Tak się dzieje dlatego, wszystkie artykuły pochodzenia roślinnego powinny być bardzo dokładnie przeżuwane, ponieważ ich trawienie zaczyna odbywać się w jamie ustnej. Jeżeli tego nie zrobicie, to niedobrze pogryziony pokarm przedostaje się do żołądka, gdzie będzie fermentować, a to powoduje obfite gazy i wzdęcia. Radziłbym, aby osoby, którym brakuje więcej niż czterech zębów, używały tarki do przygotowania pokarmu roślinnego, najlepiej plastikowej.
- Wiele warzyw zawiera nukleidy promieniotwórcze, dlatego też sałatki należy przyrządzać z warzyw wyhodowanych na własnej działce lub warzyw czystych ekologicznie. Jeśli nie mamy takich możliwości, promieniotwórczych nukleidów możemy się pozbyć w następujący sposób: przed spożyciem należy warzywa wymoczyć w słonej wodzie przez 3 godziny bez dostępu światła. W ten sposób około 40% radionukleidów ulega zniszczeniu.
- W zimne pory roku źródłem witamin oraz makro i mikroelementów powinny być warzywa kiszone, suszone, owoce i ich przetwory.
knockoff christian louboutin cheap louboutin shoes louboutin sling prive copy black
Więcej…
niedziela, 20 grudnia 2009
admin
? Skrobię należy spożywać jednego rodzaju (kasza bez chleba, groch bez chleba). Kilka rodzajów skrobi zjedzonych jednocześnie spowoduje wzrost apetytu, czego skutkiem będzie zwiększona ilość zjedzonego pokarmu. ? Nie jedzcie chleba, wyrobów mącznych i kasz z dżemami lub cukrem, ponieważ zmieszanie ich z sobą spowoduje fermentację w żołądku. Dlatego też często po zjedzeniu bułek drożdżowych, pączków z powidłami lub dżemem odczuwamy zgagę. Z tych przyczyn proszę nie jeść razem skrobi i cukrów. Na przykład, nie dodawać cukru do wszelkiego rodzaju kasz (owsianek). Chleb można smarować miodem, ale korzystniej dla zdrowia jest rozpuścić miód w przegotowanej wodzie i wypić. ? Słodkie i suszone owoce można łączyć ze skrobiami - chleben, kaszami, ryżem. ? Kasze, chleb, ziemniaki i inne skrobie powinny być spożywane oddzielnie od mięsa, ryb, jaj, żółtego sera, twarogu, tzn. pokarmu białkowego. Przerwa między spożywaniem węglowodanów i białek powinna wynosić przynajmniej 2-3 godziny. ? Pokarm skrobiowy zaleca się spożywać w dzień, w okresie pomiędzy godziną 9.00 a 13.00, ponieważ przy trawieniu węglowodanów organizm otrzymuje najwięcej energii. Ta energia będzie całkowicie spalona w czasie zajęć, w ciągu całego dnia. Ta uwaga jest szczególnie cenna dla osób skłonnych do nadwagi. ? Przed spożyciem skrobi koniecznie zjeść należy sałatkę warzywną. ? Najlepiej przyrządzić sałatki z następujących warzyw: kapusty, marchwi, buraków, kopru, pietruszki, soli i przypraw. Enzymy, znajdujące się w warzywach pomagają strawić skrobię.
Pożyteczne rady:
? Trawienie skrobii rozpoczyna się już w ustach, dlatego pożywienie skrobiowe należy szczególnie dokładnie żuć. ? Gatunki bezdrożdżowego pieczywa i kasze posiadają włókna roślinne, które oczyszczają układ pokarmowy. Spożywanie tych produktów codziennie jest najcenniejszą profilaktyką pracy układu pokarmowego. ? Korzystne dla zdrowia są kasze - gryczana, pszenna, kukurydziana, jęczmienna, ryż (dziki, nieoczyszczony). Kasze powinny być ugotowane na "gęsto", bez dużej ilości wody. Powinny też stanowić 1/3 naszego codziennego posiłku.
GÓRNICKA Spożywanie nadmiaru produktów mącznych, cukru, białka powoduje ogólne zatrucie organizmu, stany zapalne oczu, zapalenie spojówek, zapalenie tęczówki, zapalenie rogówki. Wady wzroku mające przyczynę w zatruciu pokarmowym, można wyleczyć stosując głodówkę. Wówczas następuje wydalenie produktów spalania blokujących mięsnie i naczynia krwionośne otaczające oczy, co doprowadza do odprężenia i rozluźnienia mięśni i poprawy wzroku. knockoff christian loub shoes Replica Christian Louboutin Heels cheap replica diamond wedding slingback christian louboutin
niedziela, 20 grudnia 2009
admin
? Jeśli spożywacie tłuszcz z białkiem (mięso usmażone na oleju roślinnym), to należy jeść mięso z dużą ilością warzyw. Obfitość warzyw neutralizuje szkodliwą działalność tłuszczów. ? Białek najlepiej nie mieszać z innymi białkami. Każde białko należy jeść oddzielnie, jeden rodzaj białka każdorazowo, np. tylko mięso lub tylko groch, lub tylko ryby. ? Produkty białkowe lepiej spożywać na kolację, nie później niż dwie godziny przed snem, ponieważ nocną porą organizm zajmuje się regeneracją i potrzebuje substancji białkowych. Sałatka warzywna musi się znaleźć przy każdym pożywieniu białkowym.
Pożyteczne rady odnośnie spożywania produktów z przewagą białek:
? Najlepiej jeść mięso zapiekane w piekarniku lub na grillu. Nie smażyć na oleju i nie gotować. ? Rosoły mięsne (buliony) - na strawienie mięsnego bulionu organizm zużywa 30 razy więcej energii niż na trawienie mięsa. Produkty mięsne zawierają ponad 20 różnych, trujących substancji i podczas gotowania przechodzą one do bulionu. W ten sposób rosół na mięsie to "skondensowany wyciąg z martwego zwierzęcia". Z bulionów mięsnych najlepiej zrezygnować. ? Ponieważ białka nie są potrzebne człowiekowi w dużych ilościach wystarczy spożywać mięso, ryby, drób - 2 razy w tygodniu. 100 g orzechów całkowicie zaspokajają dobowe zapotrzebowanie na białko. 200g mięsa lub 300 g ryby najlepiej zamienić na 120 g roślin strączkowych. ? Mięso i ryby należy zawsze spożywać świeżo przygotowane, nie pozostawiając ich na następny dzień. ? Jeśli gotujecie mięso, to na 10 minut przed końcem gotowania należy dodać kawałek jabłka. Mięso będzie soczyste. Ryba będzie smaczniejsza, jeśli w trakcie gotowania będziemy kilka razy dolewali zimną wodę.
Fragment wywiadu z dr Lorraine Day. Rozmowa z 21 lipca 2006 r. została zamieszczona na stronie angielskiej [?]. Jej wydawca, a zarazem prezenter radiowy Daryl Bradford Smith jest znany z kontrowersyjnych audycji krytycznych dla syjonistów i Izraela. Tym razem gościem programu French Connection jest Dr Lorraine Day, która przez wiele lat pełniła m.in. funkcję wiceprezydenta Departamentu Ortopedii na uniwersytecie oraz była głównym chirurgiem ortopedą w szpitalu San Francisco. Wywiad poświęcono syjonizmowi w USA, nie mniej poniższy fragment jest ciekawy z punktu widzenia medycyny i żywienia.Tekst wywiadu po polsku zamieszczono tu [?].
Daryl Bradford Smith - Kiedy byłem na studiach mówiło się, żeby nie jeść wołowiny przed egzaminami, nie wiedziałem że ma to podstawy naukowe, wygląda jednak na to, że jest to racja. Dr Lorraine Day - Jest jeszcze jedna przyczyna. Po zjedzeniu produktów zwierzęcych, niezależnie czy jest to wołowina czy kurczaki, potrzeba olbrzymiej ilości energii na ich strawienie, gdyż produkty te zawierają 40% tłuszczu i 40% białka - jest tak zarówno w przypadku mięsa jak i ryb czy drobiu. Taka ilość trawionych białek powoduje spowolnienie pracy mózgu, a tłuszczu pobranie ogromnych ilości energii z ciała. Dodatkowo powoduje to odwodnienie ciała, gdyż trawienie produktów zwierzęcych wymaga dużej ilości wody. Mózg, który w 85% składa się z wody, poprzez jej utratę na skutek trawienia też nie pracuje normalnie.
GÓRNICKA Gotowane białko wywołuje w przewodzie pokarmowym procesy gnilne, podczas których wytwarzają produkty toksyczne. Część z nich zostaje wydalona z kałem, ale część jest wchłaniana przez tkanki ciała, by tworzyć źródła ognisk zapalnych i złogi. Głównym miejscem ich odkładania jest tkanka tłuszczowa. Zatrucia białkowe powodują otępienie uczuciowe, osłabienie aktywności, zamknięcie się w sobie, zaburzenia procesów myślenia. Jedną z metod usuwania tych zatruć jest głodówka, która również pomaga w przypadkach zaburzeń przemiany materii, co dotyczy także egzemy, astmy oskrzelowej, nadciśnienia, kamicy żółciowej, stwardnienia żył. knockoff christian lou buitton shoes Replica Christian Louboutin christian louboutin numero pump/copy
niedziela, 20 grudnia 2009
admin
Dieta prof. Tombaka jest dietą "skromną" i skłaniającą się bardziej w kierunku wegetarianizmu, gdyż preferuje spożywanie większej ilości produktów roślinnych. Nie ma w niej miejsca na "przepych" i "wykwintne" potrawy czy "raj dla podniebienia". Jego podstawowym założeniem jest "jeść po to aby żyć, a nie żyć po to by jeść". Pierwszą i zasadniczą sprawą jest sposób łączenia potraw i to jest szokiem dla wszystkich od lat nauczonych innego sposobu jedzenia.
Drugą zasadą jest sam sposób jedzenia. Prof. Tombak proponuje wypracować nawyk jedzenia dwa razy dziennie. Pierwszy posiłek miedzy 8-mą a 9-tą rano oraz po południu między 17-tą a 20-tą. W przerwie między posiłkami jeść należy tylko warzywa i owoce lub pić soki owocowe lub warzywne (świeżo przygotowane) lub wodę mineralną ( w cyklu 2 tygodnie picia - miesiąc przerwy). Do picia najlepsza jest zielona herbata lub herbaty ziołowe (rumianek, pokrzywa, melisa). Nie pić w czasie jedzenia, jeśli po jedzeniu odczuwamy pragnienie możemy kilka razy przepłukać gardło. Kolejność przyjmowania posiłków: soki, herbata, woda mineralna - sałatki - podstawowy posiłek (rano z węglowodanów, wieczorem białkowy). Pokarm należy jeść powoli, dokładnie przeżuwając (każdy kęs gryźć 25-50 razy), gdyż od rozdrobnienia pokarmu zależy dokładność i szybkość trawienia pokarmu.
Jak łączyć pokarm
Prof. Tombak podzielił produkty żywnościowe na trzy grupy. Podobnego podziału dokonuje także doktor Górnicka. Dlaczego? Spowodowane jest to jakością enzymów potrzebnych do trawienia. Każdy jednorodny pokarm trawi inny enzym i często przy wymieszanym pokarmie enzym zasadowy i kwaśny wzajemnie się neutralizują, co w konsekwencji doprowadza do niestrawienia żadnego z pokarmów. Dlatego dieta optymalna nakazuje spożywanie w jednym posiłku tylko jednego produktu, który jest trawiony całkowicie. Przykładowo węglowodany są trawione w ciągu 20-30 minut, zaś białka w ciągu 2-4 godzin i takie przerwy powinny być między zjedzeniem jednego a drugiego.
|
POKARM WĘGLOWODANOWY (można łączyć) |
BIAŁKO mięso, wędliny, ryby, boczek surowy i wędzony, podroby, dziczyzna, wszystkie jaja, rosoły, bakłażany, fasola, bób, soja wszystkie nasiona, wszystkie orzechy, ziarna słonecznika, produkty mleczno-kwaśne, twarogi, sery białe, sery żółte i topione, mleko, jogurt, kefir, żelatyna |
TŁUSZCZE i produkty "żywe" tran, słonina, smalec, masło świeże i topione, oleje, margaryny, orzechy laskowe i włoskie, migdały, gorzka czekolada, zielenina, owoce suszone, soki z warzyw i owoców, warzywa (oprócz ziemniaków), jagody, arbuzy, grzyby, wino wytrawne, mleko, dodatki smakowe i przyprawy, melon i banan najlepiej spożywać osobno nie łącząc z innymi produktami |
WĘGLOWODANY mąki, kasze, ryż, płatki, wszelkie pieczywa, sucharki ziemniaki, kukurydza, wyroby mączne, makarony, naleśniki cukier, miód suszone owoce, wyroby zawierające cukier dżemy, marmolady, konfitury cukierki, ciasta, syropy owocowe, kakao w proszku, fasola i strączkowe (suche) soczewica, orzeszki ziemne |
POKARM BIAŁKOWY (można łączyć) |
|
Jeśli zasłonimy lewą tabelę (białko), to otrzymamy listę artykułów spożywczych, które tworzą pokarm węglowodanowy, a artykuły można mieszać ze sobą w dowolnych proporcjach. Jeśli zasłonimy prawą tabelę (węglowodany) otrzymujemy artykuły spożywcze pokarmu białkowego. Przerwa między spożywaniem jednego i drugiego posiłku powinna być nie mniejsza niż 3-4 godziny. Dziwi też zapewne umieszczenie orzechów i w tłuszczach i w białkach. Wynika to z tego, że orzechy są w połowie białkami, a w połowie tłuszczami i na wszelki wypadek jedzmy je osobno. Przykładowo orzechy laskowe i włoskie zawierają powyżej 50% tłuszczu, a ziemne - tłuszczu powyżej 45%, a białka i węglowodanów powyżej 20%. To samo dotyczy boczku. Chudy boczek zaliczamy do mięs (białko), a tłusty do tłuszczy. Czy będziemy go jedli z chlebem, to już nasz wybór. Umiar na pewno nie zaszkodzi, ale jeśli ktoś za jednym "posiedzeniem" potrafi zjeść pół bochenka chleba z kilogramem boczku, to musi się liczyć z jakimiś konsekwencjami.
Na początku taki podział wydaje się trudny lub wręcz niemożliwy do zaakceptowania. Wiele osób denerwuje to, że muszą zrezygnować z pieczywa, ziemniaków lub kaszy, jeśli zachciało się im zjeść mięsa. Więc jeśli chcemy być zdrowi, to nie mamy innego wyboru i musimy zwalczyć to przyzwyczajenie.
A oto inna wersja łączenia produktów:
NAJGORSZE |
|
NAJGORSZE POŁĄCZENIE |
NAJLEPSZE POŁĄCZENIE |
|
Mięso (wszystkie rodzaje) |
zielone warzywa |
mleko, skrobia, słodycze, inne białka, kwaśne owoce, olej, masło śmietankowe, śmietana |
Skrobia (chleb, ziemniaki) |
zielone warzywa, tłuszcze roślinne i zwierzęce |
wszystkie białka, wszystkie owoce, cukry, kwasy |
Zielone warzywa |
wszystkie białka, wszystkie produkty zbożowe |
mleko |
Orzechy (większość rodzajów) |
zielone warzywa, kwaśne owoce |
mleko, skrobia, słodycze, inne białka, masło śmietankowe, olej roślinny |
Jaja |
zielone warzywa |
mleko, skrobia, słodycze, inne białka, kwaśne produkty, olej roślinny |
Mleko |
spożywać oddzielnie, można z kwaśnymi owocami |
wszystkie białka, zielone warzywa, produkty skrobiowe |
Tłuszcze zwierzęce |
wszystkie rośliny zbożowe |
wszystkie białka |
Melon (wszystkie rodzaje) |
zawsze spożywać oddzielnie |
wszystkie produkty |
Rośliny zbożowe (pszenica, żyto, owies) |
zielone warzywa |
kwaśne owoce, wszystkie białka, wszystkie słodycze, mleko |
Rośliny strączkowe |
zielone warzywa |
wszystkie białka, wszystkie słodycze, owoce (wszystkie rodzaje), masło śmietankowe, śmietanka |
Owoce niekwaśne i półkwaśne |
kwaśne mleko |
kwaśne owoce, skrobia, białka, mleko |
Owoce kwaśne |
orzechy, kwaśne mleko i inne kwaśne owoce |
wszystkie słodycze, skrobia (pieczywo, zboża), białka z wyjątkiem orzechów |
NAJLEPSZE POŁĄCZENIE |
|
NAJGORSZE |
|
NAJGORSZE POŁĄCZENIE |
Całość prof. Tombak ujął w jedenastu punktach, które nazwał jedenastoma prawdami zdrowego życia.
? Nie jedz szybko. ? Nie popijaj podczas posiłku. ? Nie jedz często i nie żuj ciągle (dotyczy też gumy do żucia). ? Nie oglądaj telewizji podczas jedzenia. ? Nie leż po jedzeniu. ? Nie jedz przed snem i nie podjadaj w nocy. ? Prawidłowo łącz produkty, które spożywasz. ? Unikaj siedzącego trybu życia. ? Ogranicz do minimum spożycie produktów mącznych i słodyczy. ? Ogranicz do minimum spożycie produktów rafinowanych i gotowanych.
Kto dokładnie przeczytał powyższe, zrozumiał że nadszedł "czas apokalipsy". Żegnajcie chrupiące bułeczki z masełkiem i szynką. Żegnaj schaboszczaku z odsmażanymi ziemniaczkami. Żegnaj żurku z kiełbasą. Taka jest cena naszego zdrowia. Jeśli ktoś uważa inaczej, to siłą rzeczy bedzie musiał wejść w większą zażyłość z lekarzem pierwszego, a potem drugiego i następnego kontaktu, a ci jak zwykle zaaplikują antybiotyki, aspirynę lub inne chemiczne "nowości", a potem zaczną wycinać chore części po kawałeczku. Każdy wie, że jedzenie dzielimy na zdrowe albo smaczne - wybór zależy od nas. knockoff christian lou christian louboutin replica shoes christien laboutin cheep knockoff
|
Czytaj więcej...