Gram Zdrowia

Home
objawy
Typowe dla grzybicy skóry są zaczerwienione, swędzące ogniska, które stopniowo się powiększają. W ogniskach tych, szczególnie na ich brzegu, można zazwyczaj zauważyć złuszczający się naskórek, który przypomina otręby oraz drobne pęcherzyki wielkości główki szpilki, zmiany przypominające łuszczycę (których wcześniej nie było), wysypki, zmacerowana skóra pod piersiami, fałdami skóry, po wewnętrznej stronie ud jest to wysokie prawdopodobieństwo że skora została zaatakowana grzybicą
Więcej…  
----- Biuletyn Medycyny Alternatywnej -----
----------------------------------------------------------------------

Magnez (2/4)


Czy masz niedobory?

Wielu ludzi nie otrzymuje wystarczających ilości magnezu wraz z pożywieniem. Mimo to niedobory magnezu pojawiają się u bardzo małej liczby zdrowych osób - musisz mieć bardzo długo niskie stężenie magnezu, by ujawniły się u ciebie jakiekolwiek objawy. Niedobory mogą wystąpić, gdy:
- Nadużywasz alkoholu. Większość osób nadużywających alkoholu odżywia się niewłaściwie i spożywa zbyt mało magnezu oraz innych substancji odżywczych.
- Chorujesz na cukrzycę. Możesz wydalać duże ilości magnezu z moczem - Masz chore nerki. Nerki mogą nie zatrzymywać dostatecznie dobrze magnezu.
- Wymiotujesz lub masz ciężką biegunkę. Tracisz wtedy duże ilości magnezu.
- Stosujesz leki moczopędne. Leki moczopędne powodują, że wydalasz większe ilości moczu, co z kolei obniża stężenie minerałów. Może się to stać prawdziwym problemem, gdy często stosujesz środki moczopędne dostępne bez recepty i nie mówisz o tym lekarzowi.
Więcej…  
----- Biuletyn Medycyny Alternatywnej -----
----------------------------------------------------------------------
Cynk (2/4)

Czy masz niedobory cynku?

Pierwsze wzmianki o tym, że cynk jest ważnym składnikiem odżywczym, pochodzą z Egiptu, gdzie sto lat temu lekarze zauważyli, że młodzi chłopcy, którzy odżywiali się przeważnie przaśnym chlebem, mieli niski wzrost i byli słabo rozwinięci fizycznie. Okazało się, że w ich diecie jest bardzo mało cynku. Gdy zwiększono ilość spożywanego cynku, zaczęli rozwijać się prawidłowo.
W naszym nowoczesnym społeczeństwie niedobory cynku są dość częste. W badaniach przeglądowych wykazano, że wiele kobiet przyjmuje tylko połowę dawki zalecanego dziennego spożycia (RDA).
Możesz mieć niedobory cynku, gdy...
Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Losowy produkt

418,20 PLN

39,36 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości