Gram Zdrowia

Home
lekarska

Przysięgam na Apollona lekarza, na Asklepiosa, Hygieje, i Panaceje oraz na wszystkich bogów i boginie, biorąc ich na świadków, że wedle mej możności i rozeznania będę dochowywał tej przysięgi i tych zobowiązań.

Mistrza mego w tej sztuce będę szanował na równi z rodzicami, będę się dzielił z nim mieniem i na żądanie zaspokajał jego potrzeby: synów jego będę uważał za swoich braci i będę uczył ich swej sztuki, gdyby zapragnęli się w niej kształcić, bez wynagrodzenia i żadnego zobowiązania z ich strony; prawideł, wykładów i całej pozostałej nauki będę udzielał swym synom, synom swego mistrza oraz uczniom, wpisanym i związanym prawem lekarskim, poza tym nikomu innemu. Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i rozeznania ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy.

high quality faux shoes Fake Christian Louboutin copy christian louboutin heels
Więcej…  

Film zrealizowany przy pomocy BIO-GEN z Namysłowa. Firma zajmuje się hodowla pijawek do celów leczniczych. Pani redaktor rozmawia między innymi z Zygmuntem Dynowskim - założycielem Biogenu - pierwszej hodowli pijawek w Polsce. Poza Panem Dynowskim występują:

Zakres informacji podstawowy.

http://www.youtube.com/watch?v=HE6gsk_LaGI

Więcej…  

Powszechne myslenie jest, że pijawki są bezwzględnymi krwiopijcami, z którymi jakikolwiek kontakt kończy sie od razu ukąszeniem - nie jest to prawdą. Niekiedy jest bardzo ciężko nakłonić pijawkę do ukąszenia. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak należy postępować z pijawkami.

Temperatura pokarmu:

Pokarmem zazwyczaj jest jakiś żywiciel - zwykle my sami ;) Pijawki lubią ciepłych żywicieli, a dokładniej ciepłe miejsca żywicieli. Temperatura naszego ciała jest różna w zależności od miejsca. Im grubsza skóra w danym miejscu, tym słabiej ukrwiona i zimniejsza. Ale wyjście od temperatury jest chyba tak jakby od drugiej strony, bo temperatura jest tylko znakiem do pijawki, że prawdopodobnie ma odpowiedniego żywiciela - w szczególności żywego ;), a w naszym przypadku jest to raczej oczywiste. Tak więc temperatura jest tylko znakiem dobrego ukrwienia w danym miejscu.

Niekiedy możemy pijawkę zachęcić do ukąszenia, poprzez roztarcie danego miejsca lub inne nagrzewanie.

Więcej…  

Pijawki. Kto z nas nie słyszał o pijawkach? a kogo nie złapała żadna pijawka za nogę podczas kąpieli w rzece czy w stawie?

Obecnie jest coraz mniej takich ludzi, gdyż ze względu na zanieczyszczenie środowiska, pijawki stały się gatunkiem zagrożonym.

Ostatnio na własnej skórze przekonawłem się jak pożyteczny jest ten pasożyt, o którym w niektórych pismach czytam, że jest bardzo niebezpieczny - doprawdy nie wiem skąd taki osąd.

Miałem problemy skórne - dermatolog kazała smarować maściami antybiotykowymi, przemywać jakimiś tonikami, psikać oksykortami - nie usłyszałem, żadnej diagnozy co to mogą być te moje problemy skórne, aż pewnego razu trafiłem do gabinetu hirudoterapełty - skromny Pan, bez dyplomów naukowych - gdy zobaczył z czym do niego przyszedłem, to z bezgraniczną pewnością w głosie oświadczył, że jest to najzwyklejsze zwapnienie po stanie zapalnym, którego nie będzie po 2-3 pijawkach. Jak powiedział tak i się stało - problemów skórnych brak.

imitation heels replica louboutin shoes fake red bottom shoes faux
Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 210 gości