Gram Zdrowia

Home Choroby Łuszczyca O ŁUSZCZYCY. Według opinii lekarza optymalnego.

O ŁUSZCZYCY. Według opinii lekarza optymalnego.

Drukuj

Mimo przeprowadzania wielu badań oraz napisania ogromnej ilości prac naukowych przyczyna łuszczycy nadal pozostaje nieznana.
W naukowych podręcznikach podaje się, ze odkryto już antygeny tkankowe odpowiedzialne za inicjację reakcji autoimmunologicznej, ale nie wpłynęło to na wyniki leczenia tej choroby.
Do niedawna dominowała teza o genetycznym podłożu choroby, za czym przemawiały jej częste rodzinne występowania oraz to, że nie spotkano jej w pewnych społeczeństwach np. do II wojny światowej i po niej łuszczyca była chorobą nieznaną  w Japonii i nie chorowali Eskimosi (rasa żółta), jednak badania przeprowadzone wśród Amerykanów japońskiego pochodzenia wykazały zapadalność zbliżoną do tej w populacji białych.

Spowodowało to, że część badanych zaczęła doszukiwać się przyczyn środowiskowych, jednak nie znalazło to akceptacji w kręgach naukowych i obecnie również przeważa pogląd o genetycznym podłożu choroby.
Istotą łuszczycy jest łagodna proliferacja (namnożenie) komórek naskórka i przyspieszenie ich dojrzewania z 28 do 4 dni.
Dodatkowo dochodzi do zwiększenia przepuszczalności naczyń włosowatych i nadmiernego złuszczenia.
Objawy ograniczają się zwykle do skóry i rzadko spotyka się postacie o ciężkim przebiegu, jednak obecność zmian grudkowych powoduje oszpecenie i znacznie pogarsza samopoczucie.
Do dziś jedną z najlepszych znanych metod leczenia jest tzw. Helioterapia stosowana już przez Hipokratesa, czyli po prostu opalanie.
Poprzez rumieniotwórcze działanie promieniowania UV dochodzi do rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych skóry i jej lepszego odżywienia. Poprawa zaopatrzenia w substancję niezbędne do funkcjonowania naskórka owocuje cofaniem się zmian.
Żywienie optymalne jest metodą zapewniającą najlepszą podaż dla wszystkich tkanek, a co za tym idzie również skóry.
Osoby rozpoczynające dietę dość szybko obserwują ustępowanie zmian łuszczycowych na skórze i nieco wolniej ewentualnych zmian stawowych.
W przypadku dzieci wykwity łuszczycowe cofają się praktycznie z dnia na dzień i nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych zabiegów.
Trudności terapeutyczne mogą na żywieniu optymalnym sprawić jedynienieliczne przypadki, ale dotyczy to tylko dorosłych z zaawansowanymi zmianami na całej skórze, gdzie choroba trwa wiele lat.
Mamy tu do czynienia z wysoką aktywnością układ immunologicznego przeciw komórkom naskórka.
W takich sytuacjach żywienie optymalne może nie przynieść spodziewanego szybkiego wyleczenia i na ustąpienie choroby trzeba czekać dłużej.
W łuszczycy bardzo ważne jest dokładne przestrzeganie proporcji B-T-W, ponieważ spożywanie nadmiaru białka przynosi zazwyczaj nawrót choroby po jej pierwotnym wycofaniu się.
Osoby chore powinny również zwrócić uwagę, aby codziennie dostarczać w pożywieniu wysokowartościowego kolagenu np. w skórkach wieprzowych, bilansując oczywiście zawarte w nich białko.
Zmiany łuszczycowe występujące w miejscach najsłabiej ukrwionych (łokcie, kolana, skóra owłosiona głowy) nieco wolniej reagują na leczenie i dobre efekty daje zastosowanie tutaj prądów selektywnych PS.
Po pewnym czasie ŻO prawie zawsze uzyskujemy pozytywne efekty w postaci cofania się zmian chorobowych.
Wśród pacjentów odnotowaliśmy nawet przypadek ustąpienia łuszczycy głowy po 7 dniach stosowania zabiegów, ale oczywiście nie jest to regułą i przebieg może być różnorodny.

Lek. med. Przemysław Pala
Optymalny konsultant medyczny.

 

 

Źródło: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?PHPSESSID=1d2690d4b7698d42e1123afe88145512&topic=2087.0

O ŁUSZCZYCY. Według opinii lekarza optymalnego.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Losowy produkt

39,36 PLN

6,77 PLN

Moja choroba to
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości