Gram Zdrowia

Zdrowie z natury - Szkoła

Świat to tylko iluzja, która próbuje Cię zmienić

Drukuj

Jak często nam się zdaje, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy świata. Że wiemy, a tak na prawdę okazuje się że nic nie wiemy. Jakie to mądre powiedzenie "Wiem, że nic nie wiem". A ile czasu musi upłynąć żebyśmy zaczęli sobie zdawać z tego sprawę.

Jak jesteśmy młodzi, wydaje nam się że możemy świat zdobywać, chcemy wszystko zmieniać, nie bacząc na doświadczenia starszych.

Ile czasu musi upłynąć, żebyśmy zdali sobie sprawę, że świat jest iluzją. Że nie wszystko złoto co się świeci. Gra pozorów. Im wcześniej tym lepiej, bo wówczas będziemy podejmowali właściwie decyzje.

Odkrycie każdej iluzji jest dla nas lekcją pokory i w tej pokorze jest dla nas ratunek. Im więcej w nas pokory, tym mniej wystawiamy się na ciosy. Każdy powinien znać swoje miejsce w stadzie i z pokorą cieszyć, z tego co przynosi mu życie.

Jedyną rzeczą, gdzie nie ma iluzji jest rodzina, tylko rodzinie można ufać, a ten kto nie zaufa, da się uwieść innym głosom pobłądzi jak Syn marnotrawny. Gdy już pobłądzimy, naszą jedyną nadzieją jest pokorny powrót do domu Ojca, tak jak zrobił to Syn marnotrawny.

Kobietom wolno żyć w iluzji, ale mężczyznom nie wolno ulegać iluzji, to oni powinni stać na straży, żeby kobiety nie cierpiały z powodu iluzji.

VNV Nation - Illusion

 

Więcej…
 

Genialna płyta zespołu Lao Che pod tytułem "Powstanie warszawskie"

Drukuj

Dziś (1 sierpnia) obchodzimy 67. rocznicę Powstania Warszawskiego. Historycy i pospólstwo już chyba zawsze będą się spierali czy było ono heroicznym aktem czy katastrofą. Nam łatwiej - z perspektywy czasu - łatwiej oceniać, co nie przekłada się na jakość tej oceny. Dlatego chciałbym jedynie w dniu dzisiejszym zaproponować Wam genialną płytę zespołu Lao Che pod tytułem "Powstanie warszawskie". Opisy utworów skopiowałem z Wikipedii.

1) 1939 / Przed Burzą – ostatnie dni przed powstaniem warszawskim: stopniowe wycofywanie się niemieckich wojsk na zachód pod presją sowieckiego natarcia; Komenda Główna AK wydaje rozkaz rozpoczęcia powstania 1 sierpnia 1944 r. o "godzinie W" – 17.00.

Więcej…
 

Dzień Matki bez ściemy

Drukuj

Dziś 26 maja jest Dzień Matki, w związku z czym swoim Matkom składamy życzenia. Jest to święto obchodzone co rok aby pokazać szacunek naszym Matkom.

A teraz bez ściemniania przyjrzyjmy się jak wygląda to pokazywanie szacunku naszym Matkom i Ojcom.

Bardzo często ciężko pracujemy, nierzadko w innym odległym mieście - kto by zadawał sobie trud żeby pojechać do swoich Matek czy Ojców. Przeceiż życzenia telefoniczne są najzupełniej wystarczajace. Kto by słyszał, żeby tak często widywać sie z rodzicami - przecież dopiero co widzieliśmy ich na święta Wielkanocne, a jeszcze wcześniej było Boże narodzenie, a i na urodziny czy też imieniny jeździmy, tak więc w zupełności wystarczy naszym rodzicom tych wszystkich odwiedzin. Raz na kilka miesiacy jest w zupełności wystarczające. Czy na pewno??

Więcej…
 


Strona 7 z 73

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 224 gości