Gram Zdrowia

Zdrowie z natury - Szkoła

Jak długo Andrzejki będą zabobonem?

Drukuj

andrzejki wróżby wosk klucz lanieHistoria pokazuje, że kościół zawłaszcza wszystkie pogańskie obrzędy. Jak to się stało, że Andrzejki oparły się temu zawłaszczaniu i nadal lejemy wosk przez dziurki kluczy, wróżymy z obierek jabłka, czy też panny stawiają lewe buty w rzędzie, żeby zobaczyć która pierwsza się ożeni? Dlaczego te zwyczaje nie są jeszcze wplecione w święta religijne?

Dawno temu podczas staro słowiańskiego Święta Godowego rozściełano siano pod miskami z jadłem, a teraz mamy wróżenie ze słomek spod wigilijnego stołu.

 

Kolejnym słowiańskim (nie kościelnym) zwyczajem było przebieranie się w diabły i turonie, który to pogański zwyczaj chyba nawet nie uległ zmianie, tylko wprost został zawłaszczony? a czym to straszenie  właściwie różni się od straszenia w Helloween?

Więcej…
 

Horoskop: koziorozec i milosc - ona i on

Drukuj

ON

To człowiek poważny, głęboki i małomówny. Uparty, cierpliwy i skoncentrowany na własnych celach. Nie wydaje się być zbyt towarzyski i ufa tylko kilku wybrańcom. Doskonale panuje nad swymi emocjami, nie okazuje otoczeniu swoich potrzeb duchowych i emocjonalnych; zbytnie wynurzanie się przed innymi traktuje jak słabostkę, z którą należy walczyć.

Jednak wraz z upływem lat wyraźnie staje się łagodniejszy i bardziej tolerancyjny, nabiera zaufania dla siebie samego i pozwala sobie na swobodniejszy sposób bycia.

Z natury jest pesymistą, nie znosi tracić czasu na zbędne [jego zdaniem] błahostki, najważniejsze są dla niego studia, praca i kariera, dopiero po osiągnięciu określonej pozycji społecznej pozwala sobie na relaks i rozrywki. Tak samo dzieje się w miłości, to nie jest typ uganiający się za spódniczkami. Oczywiście zdarzają mu się przygody natury erotycznej, ale nie traktuje ich poważnie, dlatego bardzo rzadko związuje się na poważnie kiedy jest bardzo młody. Woli poczekać, ustabilizować swoje dążenia materialne, pragnie zapewnić swojej wybrance i przyszłej rodzinie wygodne, dostatnie życie.

Jest niezwykle wymagający i niełatwo się zakochuje, trudno mu zaakceptować własne uczucia, przy nim należy być cierpliwym i łagodnym. Bo pod twardą, nieprzemakalną skorupą tętni tęsknota za tym by być kochanym i docenianym. Potrzeba więc pewnego czasy by poczuł się pewny siebie, swoich uczuć, wtedy się otworzy i pokaże swój prawdziwy temperament.

Nie bawi się w komplementy, szerokim łukiem omija romantyczność; uczucia okazuje czynami i jest niezwykle wierny.

Więcej…
 

Wszystko czego potrzebuję na Bożenarodzenie to Ty!

Drukuj

Supermarkety rozpoczęły jeden ze smutniejszych okresów każdego roku. Polowanie na prezenty rozpoczęte. Odwracanie uwagi od rzeczy na prawdę ważnych rozpoczęte pełną parą.

Uganiamy się za prezentami, żeby uszczęśliwić swoich najbliższych, z którymi spotkamy się podczas świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy poświęcą mniej czasu, a inni godzinami będą biegać po marketach, żeby dostać coś najlepszego, coś wyczekiwanego przez najbliższą osobę.

A co jeśli nasi najbliżsi potrzebują czegoś zupełnie innego? czegoś całkowicie niematerialnego? czegoś czego nie da się tak po prostu kupić w sklepie?? Co jeśli nasi najbliżsi potrzebują tak po prostu miłości? Tego, żebyśmy tak po prostu spędzili z nimi więcej czasu? tak żeby poczuli się bezpieczni? tak po prostu kochani?

Może zamiast uganiać się za kolejnymi prezentami, lepiej ten czas poświęcić na odwiedzenie tych co mają być obdarowani?

Tak więc propozycja na ten rok, żebyśmy nasze dzieci uczyli poświęcać więcej czasu naszym najbliższym - Babciom, Dziadkom, tak  żeby w tym roku wszyscy czuli się kochani. Przecież to nie może być tak, że dzieci bardziej się cieszą z prezentów otrzymanych od Dziadków, niż z samego faktu spotkania się z Dziadkami. A przecież nierzadko jest tak, że po przyjściu Mikołaja dzieci znikają na godziny, żeby bawić się prezentami, zamiast do końca świąt bawić się obecnością bliskich, obecnością Rodziny.

 

Więcej…
 


Strona 6 z 73

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 289 gości 

Cytat

Najczęstszą przyczyną wypadków,
a w skrajnym przypadku śmierci, dzieci i młodzieży
podczas okresu letniego są utonięcia lub podtopienia.
Szacuje się, że na świecie z powodu utonięcia ginie
około 150 tysięcy ludzi. Są to zarówno dorośli jak i dzieci.

imitation shoes designer Replica louboutin shoes knockoff christian louboutin shoes